Alates 75€ sisselogitud kasutajatele tasuta transport + kingitus

Keha ja ilu kui ühtne ökosüsteem – miks eelistada looduslikku ja orgaanilist kosmeetikat?

Back to Ajakiri

Keha ja ilu kui ühtne ökosüsteem – miks eelistada looduslikku ja orgaanilist kosmeetikat?

Keha ja ilu kui ühtne ökosüsteem – miks eelistada looduslikku ja orgaanilist kosmeetikat?

Autor: Gertrud

Kevad kutsub uuendusi ellu viima!

Tõeliselt raske on elada tervislikult detsembrist märtsini kui ainus, mida me hinges teha soovime, on vajuda talveunne – sooja praksuva kamina ees, maitsvat toitu süües ning minimaalselt liikudes. Kevade saabudes soovime sellest koopast välja tulla, nii palju kui võimalik, et nautida päikest, värviküllust, hingata värsket kevadist õhku. See aastaaeg lausa kutsub uuendusi ellu viima! Seda nii garderoobis, toidulaual kui ka elustiilis! Tervislik elustiil ei tähenda juba ammu ainult regulaarset treenimist ning toidulaua üle vaatamist, vaid kujutab endas keha ja ilu ühtse ökosüsteemina nägemist.

Kas me saame usaldada kõiki tooteid, mida poelettidel müüakse?

Kas teadsite, et igapäevaselt puutume me kosmeetikatooteid kasutades kokku ligi saja erineva kemikaaliga? Sageli arvatakse, et tootjad ei saa müüa nahale kahjulikke kosmeetikatooteid, kuna Euroopa Liidu regulatsioonid ei võimalda seda teha. Vastab tõele, et kosmeetikatoodetes kasutatavad koostisosad (kaasa arvatud naturaalset päritolu) vaadeldakse kui kemikaale ning need tuleb registreerida. Samuti peavad tooted läbima mitmed testid, enne kui jõuavad kirevavärvilistele poeriiulitele. Mitte aga kõik kosmeetikatoodetes kasutatavad kemikaalid ei pea olema registrisse kantud. Seadusandlus on puudulik uute ainete suhtes. Lisaks ainult 10% ligikaudu 10 000’st kosmeetikatoodetes kasutatavatest kemikaalidest omab tõestust, et see konkreetne aine on organismile ohutu. Paljude kemikaalide pikaajaline mõju ei ole meie nahale ning organismile üldisemalt teada. Lõpptulemusena kasutatakse (kas siis teadmatusest või teadlikult) selles värviküllases tööstuses sageli sünteetilisi koostisosaid, et muuta toodete välimus atraktiivsemaks, lisada meeldiv aroom, anda kohene naha tekstuuri muutev efekt, suurendada toote kaalu või hoopiski pikendada toote säilivusaega. Viimased teevad küll toote ahvatlevamaks ning vastupidavamaks, kuid ei toeta meie organismi vajadusi ning võivad tervist tõsiselt kahjustada.

Ainult 10% ligikaudu 10 000’st kosmeetikatoodetes kasutatavatest kemikaalidest omab tõestust, et see konkreetne aine on organismile ohutu.

Kas me saame usaldada kõiki tooteid, mida poelettidel müüakse?

Üha rohkem on antud probleemist räägitud ning huvilistel on võimalik leida suurel hulgal selle kohast informatsiooni – teadsuuringutest kuni riiklikult tasandil kogutud statistikani välja. See omakorda on suurendanud tarbijate teadlikkust, mis on suunanud kosmeetikatootjad looduslike alternatiivide otsinguile. Naturaalse ning orgaanilise kosmeetika tootmine on kasvanud viimase 10 aasta jooksul rekordiselt- Statistika andmetel oli orgaanilise ning naturaalse kosmeetika turuväärtus aastal 2007 6,8 miljardit dollarit, aastal 2016 14 miljardit dollarit. 2018. aastal prognoositakse antud sektori turuväärtuseks juba peaaegu 22 miljardit dollarit.

Järjest enam tuntakse huvi, kust kosmeetikatoodete tooraine pärineb ning millised on toodetes kasutatavad koostisosad. Eelistatakse toodete värskust pikale säilivusajale ning taimede naturaalset aroomi parfüümilõhnale. Sageli kaasneb kvaliteetsema tooraine, koostises olevate ainete vahekorra ning väiksema toodetud koguse tõttu toodetega kõrgem hind. Makstes justkui esmapilgul sama nime kandva ning sarnaseid tulemusi lubava toote eest rohkem (tavakosmeetika vs originaalne ning puhas toode), huvitab meid, millised eelised on looduskosmeetikal tavakosmeetika ees?

  • Kõige üldisemalt öeldes, on puhtad ning orgaanilised tooted seotud meie keha üldise heaolu ning tervisega. Kõik, mida me nahale kanname, imendub organismi. Mõtle orgaanilisest kosmeetikatoodetest nagu toidust. Nagu toiduainetest, nii leiame ka kosmeetikatoodetest palju tehislikke koostisiosasid. Kui sa aga lähed hinnatud restorani, ei leia sa suure tõenäosusega nende menüüst “kunstlikke” koostisosaid. Nad ei kasuta lisatud lõhna-, maitse- ning säilitusaineid toitu valmistades, sellepärast et naturaalsed maitsed, vürtsid, maitsetaimed loovad palju täiuslikuma maitseelamuse.
  • Naturaalsed kosmeetikatooted on paremad keskkonnale. Mahepõllumajanduses ei kasutate keskkonda saastavaid kemikaale ning väetiseid. Viimased kahjustavad veevarusid, pinnast ning seeläbi meie tervist. Lisaks ei ole orgaaniliselt kastvatud taimed geneetiliselt muundatud. Samuti satuvad paljud mittelagunevad kosmeetikatoodetes kasutatavad kemikaalid loodusesse. Tegemist on nii öelda win-win olukorraga, hoides ja kaitstes enda tervist, kasutades naturaalseid kosmeetikatooteid, hoiame ka meid ümbritsevat keskkonda.
  • Orgaaniline kosmeetika sisaldab toitaineid, mida meie nahk vajab. Näiteks leiame Pure Cosmetics Eesti e-poes esindatud toodetest magneesiumi, kaltsiumi, E-vitamiini, A-vitamiini, külmpressitud taimeõlid, argaaniaõli, sheavõi, kakaovõi, granaatõunasmeeneõli, aaloe, eeterlikud õlid – koostisosad, mis kaitsevad ja tasakaalustavad nahka ning organismi.
  • Naturaalne kosmeetika on sobilik tundlikule ning probleemsele nahale. Tundliku naha korral on raske leida sobivaid tooteid, kuna kosmeetikatoote pakendil lubatud toime asemel, teeb see nahale hoopiski kahju. Punetus, ärritus, sügeleus, punnid ning ketendus võivad olla tundliku naha puhul tagajärjeks kui kasutada valesid tooteid.
  • Kolm põhilist mineraaljumestuse koostisosa – titaandioksiid, tsink ja raudoksiid kaitsevad nahka päikesekahjustuste eest ning ennetavad naha enneaegset vananenimist. Seeläbi vähendavad võimekad koostisosad nahavähi riski.
  • Tulevate põlvkondade kaitse ehk kosmeetikatoodetes leiduvate ainete ning sünnidefektide vahel on leitud seos.
  • Hinna ning kvaliteedi suhe – tavakosmeetika puhul võid sa sageli maksta vaid brändi nime eest. Looduslikud tooted on aga reeglina palju kontsentreeritumad ning neid kulub vähem.
  • Naturaalsed ning orgaanilised tooted on toimivamad. Sinu keha suudab paremini omandada aineid, mis on looduslikku päritolu.

Puhtad ning orgaanilised tooted on seotud meie keha üldise heaolu ning tervisega! Kõik, mida me nahale kanname, imendub organismi. Mõtle orgaanilisest kosmeetikatoodetest nagu toidust!

Nimekiri orgaaniliste ja naturaalsete kosmeetikatoodete eelistest on pikk. Lõpptulemusena on kasutatavad kosmeetikatooted meie iga ühe enda valik. Rõõm on aga näha, et järjest lihtsam on teha see valik loodusliku toote kasuks, kuna lisandunud on palju uusi tootjaid, edasimüüjaid ning toodete ostmiseks ei pea enam isegi kodust lahkuma. www.purecosmetics.ee on üks nendest online poodidest, mis pakub vaid naturaalseid ja orgaanilisi tooteid ning mis näeb just nimelt keha ja ilu kui ühtset ökosüsteemi.

Toodete selekteerimistöö on Pure Cosmetics Eesti poolt ära tehtud ning võite kindel olla toodete puhtuses ja koostisainete päritolus. Edasine valik on juba teie teha!

Kas sul on stress? Bergamot võib pakkuda leevendust

Bergamotti, apelsini suurust tsitruselist, mille värvus varieerub rohelisest kollaseni, kasutatakse parfümeerias, meditsiinis ning toiduaine- ja kosmeetikatööstuses. Bergamoti eeterlikul õlil on väga palju kasulikke omadusi alates…

Kauni ja terve naha saavutamiseks on vaja pühendumist

Sageli on inimesed arvamusel, et alles 30. eluaastates peab hakkama tähelepanu pöörama näohooldusele, mis aitaks ennetada enneaegset vananemist. Tegelikult algab nahas kollageeni vähenemine juba 20. eluaastates. Naha välimust mõjutavad…

Share this post

Back to Ajakiri