Looduskosmeetika õige säilitamine

Back to Ajakiri
Niisutavad näomaskid

Looduskosmeetika õige säilitamine

Looduskosmeetika õige säilitamine

Autor: Sandra

Looduslike toodete säilivusaeg on lühem!

Kas oled mõelnud sellele, kui pikk on sinu kosmeetikatoodete säilivusaeg? Igal tootel on oma iga ja paljud neist ei ole mõeldud kasutamiseks pikki aastaid. Puhaste toodete austajad peaksid olema säilivusaja jälgimisega eriti hoolsad, sest need tooted ei sisalda kahjulikke säilitusaineid, mis muidu toote iga ebatavaliselt pikendaks. Aegunud kosmeetikatoode võib nahale ärritavalt mõjuda ja kasu asemel palju kahju tekitada.

Looduslikud keha- ja näohooldustooted

Näo-, käte ja kehakreemid säilivad üldjuhul pool aastat kuni aasta, küll aga tuleb hoolas olla, et tootesse ei satuks mustus (bakterid), mille tõttu toode kiirelt rikneb. Alati on hea kasutada spaatlit või eelistada tooteid, mis on pumbaga.  Kui kreem on muutunud konsistentsilt, lõhnalt või värvuselt, on toode üldjuhul riknenud.

Alati on hea kasutada spaatlit või eelistada tooteid, mis on pumbaga.

Looduslikud jumestustooted

Looduslikud jumestuskreemid, ripsmetuššid, huulepulgad ning teised vedelal kujul jumestustooted säilivad enamasti 6 kuud kuni aasta. Kindlasti peaks jälgima, et tooted ei oleks otsese päikesevalguse käes ja et peale iga kasutuskorda, sulgeksid pakendi hoolikalt. Lisaks, mida vähem puudub toode kokku õhuga, seda parem!

Tolmu kujul jumestustooted (mineraalpuudrid, lauvärvid, põsepunad, päikesepuudrid jms) säilivad igavesti, kui toodet on kasutatud õigesti ja tootesse pole sattunud bakterid. Alati jälgi, et jumestusvahendid on puhtad. Pintsleid võiks pesta kindlasti korra nädalas.

Tolmu kujul jumestustooted säilivad igavesti, kui toodet on kasutatud õigesti ja tootesse pole sattunud bakterid.

Pure Cosmetics Eesti soovitused looduskosmeetika armastajatele:

 • Loe alati toote pakendi täpset juhist. Igal brändil on üldjuhul ka pakendile kirjutatud õige toote kasutusjuhend, säilitamise viis ja ka säilimisaeg.
 • Nipp! Kui võtad uue toote kasutusele (avad toote pakendi õhukindla osa), kirjuta etiketile avamiskuupäev. Olenevalt tootest, võib avatud pakendis looduskosmeetika säilivusaeg jääda alla 3 kuu.
 • Alati sulge pakendid korralikult. Õhuga kokkupuutel võib toode kiiremini säilivuse kaotada.
 • Kõikide kreemide puhul on alati hea kasutada spaatlit, et vältida kokkupuudet bakteritega.
 • Kui võimalik, eelista tooteid, mis on pumbaga.
 • Tooted tuleb alati eemale hoida otsesest päikesevalgusest.
 • Kui toote tekstuur, lõhn või värvus on muutunud, ära toodet enam kasuta.
 • Ära muuda toote konsistentsi, ära lisa vett õli, vms- kui seda pole just etiketil kirjutatud.
 • Kosmeetikatooted ei taha niiskust ega suuri temperatuurimuutusi.
 • Paljud tooteid võib hoida paremaks säilitamiseks külmkapis. Nt: näoseerumid ja -maskid.
 • Ära soeta kosmeetikatooteid kohtadest, kus nad on liigse soojuse, niiskuse või päikesevalguse käes olnud.

Tooted tuleb alati eemale hoida otsesest päikesevalgusest.

Looduskosmeetika on valminud suuremalt jaolt taimsest toorainest, mis tähendab, et on nahale hästi omistatav ning  kahjutu. Selleks, et lemmiktoode lõpuni vastu peaks ja tema parimad omadused säiliksid, siis tasub rõhku panna toote hoiustamisele ja võid kindel olla, et teie nahk tänab teid.

Veekindel jumestus võib teha nahal hävitusliku töö!

Suvi toob endaga kaasa rohkem tegevusi väljas ning üha enam hinnatakse meigivaba elu. Päike muudab meid jumekamaks ning erinevad jumestustooted ei leia suvel igapäevast kasutust. Kui aga on soov palaval suvepäeval end meikida, tekib sageli…

Mis toimub meie nahaga kui me viibime päikese käes?

Nüüd kui meieni on jõudnud soojad ja päikeselised ilmad on suur soov minna välja seda nautima. Lõpuks ometi saab päevitada, rohkem väliseid tegevusi korraldada, sportida ja veel palju muudki. Tänu päikesele muutub meie nahk jumekamaks ja…

Share this post

Back to Ajakiri