Alates 75€ sisselogitud kasutajatele tasuta transport + kingitus

Halal sertifikaat muudab Sampure Mineralsi tooted ainulaadseks kogu Euroopas!

Back to Ajakiri

Halal sertifikaat muudab Sampure Mineralsi tooted ainulaadseks kogu Euroopas!

Halal sertifikaat muudab Sampure Mineralsi tooted ainulaadseks kogu Euroopas!

Autor: Sandra

Mida tähendab Halal tunnustus?

Mahepõllumajandus ja veganluse teadlikkuse kasvuga viimastel aastatel on selge, et paljud inimesed hoolivad järjest rohkem ka sellest, mida sisaldavad nende nahahooldus- ja ilutooted. “Looduslik”, “vegan” ja”mitte testitud loomade peal” tunnused on juba vägagi üldlevinud ja neid on võimalik leida ka paljude tavakosmeetika brändide seas. Teadliku ja puhta kosmeetika austajatele on lisandud aga uudne standard – ”Halal Ilu”.

Halal tähendab araabia keeles “seaduslik”. Terminit halal kasutatakse tavaliselt kirjeldamaks millegi kohta, mida moslemid tohivad süüa, juua või kasutada. Lubatud toodetel on siis halal-sertifikaat. Islami usus on keelatud sealiha, kõik veretooted, igasuguse looma liha, mis on surnud enne reeglikohast tapmist, liha söövate loomade liha, alkohol (sh tooted alkoholi sisaldusega) ja kõik uimastavad ja sõltuvust tekitavad ained. Seega moslem peaks hoiduma kõigest, mis on tervist kahjustav.

Halal-tunnusega kosmeetikatooted

Ilutööstuses Halali tunnusega tooted on märgiks, et see on lubatud islamiusus, kuid see on ka mõiste, mis ei puuduta ainult puhtaid koostisosasid ja loomsete produktide vaba, vaid ka märk sellest, et ettevõte on kõrgete väärtuste ja standarditega ning mida võib usaldada. Keelatud on lisaks loomkatsed, ebaõiglase tööjõu kasutamine ja tooted peavad olema keskkonnasõbralikult toodetud ja pakendatud.

Halal on veganlusega sarnaselt justkui elustiil, kus on loomupärane, et lisaks kõigele muule, igapäevane kosmeetika ja meigitooted on alati puhtad: ei sisalda loomseid koostisosasid, alkoholi või muid toksilisi aineid.

Halal kui elustiil

Halal on veganlusega sarnaselt justkui elustiil, kus on loomupärane, et lisaks kõigele muule, igapäevane kosmeetika ja meigitooted on alati puhtad: ei sisalda loomseid koostisosasid, alkoholi või muid toksilisi aineid.  Samuti pole tooted nahale mitte kuidagi kahjulikud, nii et ka paljud kemikaalid, mis on nahka ja organismi kahjustavad ning võivad tekitada haigusi, on keelatud. Nahk on meie suurim organ, mis tõttu on väga oluline meeles pidada, et kõik mida nahale kanname, ladestub ka meie organismis.

Halali sertifitseerimise protsess

Sarnaselt mahepõllumajanduslike toodetega, kui ettevõte soovib tootele halal nõude esitada, peab ta läbima karmid sertifitseerimisnõuded. Selleks peab ettevõte olema võimeline jälgima iga koostisosa allikat ja puhtust. Protsess võib kesta mitu kuud ja väga hoolikalt uuritakse toote koostisosi, tootmisprotessi, pakendamist ja ka lõpuks toote turule jõudmist ja kommunikeerimist kliendile. Iga paari aasta tagant korraldatakse tootjale uus kontroll ning tehakse kindlaks, et kõik oleks seaduspärane. Hetkel on selle protsessi läbitegemine ka väga kulukas, mis tähendab, et paljudele organisatsioonidele käib see üle jõu. See annab aga kindluse selleks, et toode, millel on Halal tunnustus on märgiks, et tegu on väga usaldusväärse ja kõrge standardiga ettevõtte ja tootega.

Sampure Minerals on Euroopas esimene Halal-sertifikaadiga meigibränd.

Halal ilutööstus on kiires kasvuprotsessis ja on tore, et järjest rohkem ilu- ja kosmeetikabrände liigub selles suunas, et tagada toote puhtus ja eetiline tootmine. On rõõm tõdeda, et Sampure Minerals on Euroopas esimene Halal-sertifikaadiga meigibränd. Sampure Minerals’i tooteportfell on hoolikalt koostatud ja toodetud nii, et see vastaks klientide kõrgeimatele ootustele ja Halali sertifitseerimisprotsessi kõrgeimatele standarditele.

Vastused enamlevinud küsimustele seoses mineraalkosmeetikaga

Sõna „mineraalkosmeetika“ tekitab meis paljudes eelarvamusi, kõhklusi, kuid tihti peale on nende tunnete taga teadmatus. Järgmises artiklis proovimegi teieni tuua vastused enamlevinud küsimustele seoses mineraalkosmeetikaga. Kahjuks puuduvad regulatsioonid…

Kauni ja terve naha saavutamiseks on vaja pühendumist

Sageli on inimesed arvamusel, et alles 30. eluaastates peab hakkama tähelepanu pöörama näohooldusele, mis aitaks ennetada enneaegset vananemist. Tegelikult algab nahas kollageeni vähenemine juba 20. eluaastates. Naha välimust mõjutavad väga paljud faktorid alustades kosmeetikatoodetest kuni…

Share this post

Back to Ajakiri