Vaarikaseemneõli – sinu pere uus lemmiktoode!

Back to Ajakiri
Kus kasutada vaarikaid

Vaarikaseemneõli – sinu pere uus lemmiktoode!

Vaarikaseemneõli - sinu pere uus lemmiktoode!

Vaarikaseemneõli - kellele ja miks?

Nahk on meie kõige suurem organ ning kõik me soovime, et nahk oleks niisutatud, särav, sile ja siidine – see on hea enesetunde alus. Päikesepaisteliste ilmadega tekib vajadus kasutada ka päikesekaitsefaktoriga toodet, seda eriti just lastel. Päikesekaitset pakkuvate toodete nimekiri on pikk, kuid kõik nendest ei ole sobilikud igaühele. Eriti hoolikalt peavad koostist jälgima need, kellel on nahahaigus, näiteks ekseem. Kas on olemas toode, mis on sobilik absoluutselt kõikidele nahatüüpidele ja igale vanusele? Jah on – vaarikaseemneõli!

Vaarikaseemneõli on niisutava, põletikuvastase ja antioksüdantse toimega. Samuti on sellel vananemisvastane toime ning see parandab naha elastsust ja paindlikkust pehmendades kortsude ja lõtvunud naha välimust. Tihti kasutatakse õli huulepalsamites ja huuletoodetes, sest see on hea kaitse niiskusekadu eest. Lisaks imab see endasse UV-kiirgused – ideaalne päikesekaitse kogu perele! Hinnanguliselt on vaarikaseemneõli päikesekaitsefaktor 28-50.

Põhjused, miks sa peaksid vaarikaseemneõli kasutama!

Vaarikaseemneõli on põletikuvastase toimega, sest sellel on kõrge alfa-linoleenhappe (kõikidest puuviljadest kõige kõrgema sisaldusega) ja fütosterooli sisaldus ning seepärast on see ka abiks ekseemi ja psoriaasi puhul. Lisaks on õli vananemisvastase toimega, sest see sisaldab ellaaghapet (antioksüdant). Samuti kaitseb see ultraviolettkiirgusest tuleneva kahjustuse eest. E-vitamiini sisaldus on kõrge ning antioksüdandid on nahahoolduses tähtsad, et ennetada oksüdatiivset kahjustust, mis võib viia enneaegse vananemiseni ja nahavähini. Kõrge fütosterooli sisaldus aitab vähendada veekadu, aidates hoida nahka niisutatuna. Fütosteroolid aitavad ka nahal kahjustustest paraneda, mis on seotud keskkonna teguritega, ka päikesekahjustus.

Kuidas õli saadakse ning kuidas kasutada?

Vaarikaseemneõli on külmpressitud ja saadud seemnetest ning seda on nii rafineeritud kui ka rafineerimata. Pärast protsessi on õli värvus läbipaistvast kuni tugeva kollaseni, millel on rohekas alatoon ning see lõhnab maiselt, värskelt, kergelt ja meenutab ka veidike kurki. Vaarikaseemneõli imendub keskmise kiirusega ning on kerge, jättes kergelt õlise, siidise tunde nahale. Oma õlisuse poolest oleks seda parim kasutada pigem lahjendatuna kui põhikomponendina.

Vaarikaseemneõli on niisutav, põletikuvastase ja vananemisvastase toimega ning hinnanguliselt on päikesekaitsefaktor 28-50!

Kui kaua säilib vaarikaseemneõli?

Õli säilivusaeg on umbes 2 aastat, kuid hoides õli jahedas ja kuivas keskkonnas, kus ei ole otsest päikesevalgust võib säilvusaeg veelgi pikeneda. Tootjad soovitavad pärast õli avamist hoida seda isegi külmkapis.

Pure Cosmetics Eesti soovitab!

Oma Punase Vaarikaseemneõli. Puhas ja töötlemata külmpressitud punase vaarikaseemneõli on rikastatud rasvhapetega (Omega 6 ja Omega 3), mis koos õlis sisalduvate võimsate antioksüdantide, E-vitamiini ja A-vitamiiniga aitavad hoida naha elastse ja niisutatuna ning leevendada nahaärritusi, võid kanda ka silma ümbrusele.

Vaarikaseemneõli ei ummista poore! Oma vaarikaseemneõli ei sisalda parabeene, värvaineid ega lõhnaineid ega ole testitud loomadel.

Kasutamine: Kanna puhtale näole/kehale. Masseeri kuni imendumiseni. Sobilik ka silma ümbrusele.

Oma Punase Vaarikaseemneõli aitab hoida naha elastse ja niisutatuna ning leevendab nahaärritusi!

Vaarikaseemneõli on heade päikesekaitse omadustega, olles põletikuvastase, antioksüdantse ja niisutava omadustega. Samuti on see populaarne vananemisvastanetoode. Õlil on kõrge alfa-linoleenhappe ja fütosterooli sisaldus ning seepärast on see ka abiks ekseemi ja psoriaasi puhul. Kuna väikelaste nahk on täiskasvanu omast palju õhem, mille tõttu on päikesepõletus kerge tulema, siis vaarikaseemneõli on ideaalne looduslik valik!

Mis toimub meie nahaga kui me viibime päikese käes?

Nüüd kui meieni on jõudnud soojad ja päikeselised ilmad on suur soov minna välja seda nautima. Lõpuks ometi saab päevitada, rohkem väliseid tegevusi korraldada, sportida ja veel palju muudki. Tänu päikesele muutub meie nahk…

Beebide ja väikelaste nahk vajab erilist hoolitsust

Beebidel ja väikelastel on mitmeid kordi tundlikum nahk võrreldes täiskasvanutega ning erinevad nahal kasutatavad tooted imenduvad seetõttu palju paremini nende organismi. Sellepärast on eriti oluline jälgida väikelastel kasutatavaid…

Share this post

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Back to Ajakiri