Alates 75€ sisselogitud kasutajatele tasuta transport + kingitus

Mesi kosmeetikatoodetes loob enamat – müüt või tegelikkus?

Back to Ajakiri
Mesi on kosmeetikas väga kasulik

Mesi kosmeetikatoodetes loob enamat – müüt või tegelikkus?

Mesi kosmeetikatoodetes loob enamat – müüt või tegelikkus?

Autor: GreenWonderlandAlice

Kas mesi on mõeldud ainult söömiseks?

Mesi, kleepuv kuldne magusaine, mida inimesed tunnevad juba iidsetest aegadest, on hinnatud koostisosa paljudes kosmeetikatoodetes. Mee tervislikkusest on kuulda siit ja sealt, kuid enamasti mõeldakse, et selle tervislikkus saab avalduda vaid läbi selle sisse võtmise ehk söömise. Kas seda väärtuslikku „kulda“, mille tootmiseks mesilased suurt tööd teevad ja palju vaeva näevad, on üldse mõtet kosmeetikatoodetesse „raisata“? Sellele püüame siin vastuse leida.

Mee omadused

Mesi on üks kõige võimsamatest looduse andidest, mille nutikal kasutamisel võib kasu saada nii füüsiliste vaevuste kui ka kosmeetiliste probleemide ning iluvigade korral. Millegi pärast on aga inimene arvamusel, et see, mis on eksootiline ja tuleb meieni kusagilt kaugelt, on kindlasti kasulikum/tervislikum/parem. Kui aga natukene uurida, selgub, et meie endi ümber on palju vägevaid loodusest pärit ande, mille õigesti kasutamisel kõvasti kasu saame lõigata. Mesi on üks sellistest looduse imedest. Moodsa aja teadus kinnitab, et meel on palju kasulikke omadusi. Mesi on näiteks looduslik antiseptikum, mikroobide vastane, põletikuvastane, kehast toksiine väljutav, rahustav, aneemiat pärssiv, antioksüdantsete omadustega, tervendav ja puhastav nii seespidiselt kui ka välispidiselt, niisutav, verd puhastav jne. See loetelu ei ole lõplik ja seda võiks veel pikalt jätkata, kuid tuleme tagasi algse teemapüstituse juurde – kas mesi kosmeetikatoodetes loob meile lisandväärtust või mitte ning miks üldse mett kosmeetikatoodetesse lisatakse?

Mesi on looduslik antiseptikum, mikroobide ja põletikuvastane, kehast toksiine väljutav, rahustav, antioksüdantsete omadustega, tervendav, puhastav ja niisutav

Mesi ilutoodetes

Mett kasutatakse ilutoodetes enamasti tema niisutavate omaduste pärast, aga ka naha pehmendamise eesmärgil ning mikrovigastuste (marrastused, kriimud jne) kiiremaks paranemiseks. Samal ajal võib puhta meega edukalt ka vistrikke kuivatada. Selleks ei olegi vaja teha muud, kui puhast mett vistrikule panna ja mõnda aega mõjuda lasta. Selliselt paar korda toimides on vistrik sama hästi kui unustatud. Kuidas? Mee antibakteriaalsed omadused, mis tulenevad tema küllaltki kõrgest happelisusest, ei lase bakteritel vistrike juures toimetama hakata ning vistrikud ei saa põletikuliseks minna ning peavad mee puhastavale toimele alla andma.

Kas mesi on sobilik igale nahatüübile?

Kui kosmeetikatootes on põhiliseks „toimeaineks“ mesi, siis on tavaliselt tegemist universaalse, kõikidele nahatüüpidele sobiva tootega. Kuivale nahale toimib mesi niisutavalt, rasusele nahale rasueritust reguleerivalt, probleemsele nahale antiseptiliselt ning taastavalt ja tundlikule nahale vastupanuvõimet toetavalt ning rahustavalt. Iga nahatüüp saab meest kasu. Nii nagu loodus on tark, on ka mesi tark ning leiab iga nahatüübi puhul üles just selle, mille kallal on vaja „tööd teha“. Tänu ülimalt efektiivsetele niisutamisomadustele ning UV-kiirguse eest kaitsmise võimele on mesi vägev vananemise vastane vahend, mis hoiab naha toonuses ja värskena igal ajal. See on ilmselt ka üks põhjustest, miks hindud mett üheks surematuse eliksiiriks peavad.

Oma dušigeel naturaalse meega - niisutav

Loe GreenWonderlandAlice hinnangut siit

Mesi juuksehoolduses

Lisaks nahale saavad meest kosutust ka juuksed. Läbi niisutamisefekti suudab mesi kinni lappida juuksekarva rabedaks ja säbruliseks muutunud kohad ning rasuerituse reguleerijana aitab juukseid kauem puhtana hoida. Selle kõigega kaasneb ka rohkem sära ning kohevust, millest keegi ära ei ütle.

Retseptid kodus katsetamiseks

Mee ja piima mask näonaha sügavniisutamiseks: Sega 2spl mett 2spl täispiimaga. Kanna sõrmeotstega näonahale. Lase toimida 15 minutit. Loputa nägu esmalt sooja- ning seejärel külma veega.

Sügavniisutav juuksemask: Sega 10ml oliivõli 5ml vedela meega. Kanna segu juustele ja lase toimida 15 minutit. Loputa juuksed sooja veega.


Kokkuvõtvalt võib öelda, et esivanemate tarkusi tasub usaldada ning üle 2000 aasta kosmeetika – ning ravivahendina aktiivselt kasutusel olnud mesi töötab ka tänapäeval samaväärselt hästi. Katseta erinevaid retsepte ja hoia pilk peal e-poel, kust leiad imelisi looduslikke tooteid, mis teevad su nahale pai!

Autor: GreenWonderlandAlice

Mull mull mull mull väiksed kalad, kus on teie väiksed jalad…

Minu tutvusringkonnas on inimesi, kes eelistavad vaid seepi ja on ka neid, kes eelistavad ainult dušigeeli. Mina ise olen avastanud, et mingitel perioodidel vaimustun ühest ja siis jälle teisest. Mulle tundub, et dušigeeli on mugavam kasutada…

Milliseid koostisosi etikettidelt otsida?

Me kõik soovime niisutatud ja kaunist nahka ning elujõulisi juukseid. Kuid kas me oleme piisavalt teadlikud, millised ülesanded erinevatel koostisosadel on ning kuidas valida kosmeetikatooteid just rikkaliku koostisosade nimekirja järgi. Lavendel on ravimtaim mis kuulub mündi perekonda, lilla õistaim, mis kasvab kogu maailmas…

Share this post

Back to Ajakiri