Alates 80€ sisselogitud kasutajatele tasuta transport + võimalik valida kingitus

Kas ma vajan päikesekaitsevahendeid ka sügisel ja talvel?

Back to Ajakiri
millal kasutada päikesekaitsevahendeid

Kas ma vajan päikesekaitsevahendeid ka sügisel ja talvel?

Kas ma vajan päikesekaitsevahendeid ka sügisel ja talvel?

Autor: GreenWonderlandAlice

Nüüd, kui soe suvi hakkab oma otsi kokku tõmbama ja järele on jäänud veel vaid loetud päikesest lõõskavad päevad, võime suures osas kokku pakkida oma õhukesed kleidikesed, läbipaistvad särgid ja muu suvekraami. Kas see kehtib ka päikesekaitsevahendite kohta? Päikesekreeme ja -õlisid seostatakse enamasti ikka suve ja suurte soojakraadidega ja sügisel, kui temperatuur tuntavalt langeb, tundub täitsa loogiline, et me ei pea enda nahka enam nende harvade päikesekiirte eest kaitsma. Aga üllatus, üllatus – õige vastus on „EI“! Päikesekahjustus võib meie nahka tabada igal aastaajal.

Kas pilvine taevas kaitseb meid UV-kiirguste eest?

Ühes varasemas postituses „Päikesepõletus ja selle leevendamine“ peatusime päikese lainepikkustel. Ka siin ei saa me sellest mööda. Päike jõuab meieni igal aastaajal erinevatel lainepikkustel ja just sellest sõltubki asjaolu, kas päike võib meie nahka potentsiaalselt kahjustada või mitte. UVA ja UVB kiirgus võivad mõlemad meie nahka kahjustada ning UVA kiirgus esineb iga päev, olenemata temperatuurist või taeva selgusest. Pilvine taevas ei kaitse meid UVA kiirguse eest, kuigi otsese päikesekiirguse puudumisel võime end selle eest kaitstuks pidada. UVB kiirgus on tugevaim kella 10 ja 15 vahel.

Päikesekiirguse intensiivsus on isegi veel suurem talvel, mil temperatuurid on pigem miinuskraadide juures, mis näitab, et potentsiaalne päikesest tingitud nahakahjustus ei ole otseselt kuumade ilmadega seotud. Talvel saab päikesekiirgus jõudu juurde peegeldavatelt pindadelt – lumi ja jää! Sel ajal peegeldub suur osa päikeselt tulnud kiirgusest maapinnalt tagasi, mis tähendab, et „saame samade kiirtega mitu korda pihta“. Sestap on oluline ka talvel neid nahapindasid, mis rõivaste alt välja jäävad, kiirguse eest kaitsta.

UVA ja UVB kiirgus võivad mõlemad meie nahka kahjustada ning UVA kiirgus esineb iga päev, olenemata temperatuurist või taeva selgusest.

Kas Sina kasutad talvel päikesekaitsega kosmeetikat?

Nii sügisel kui ka talvel on enamasti lisakaitset vajavaks piirkonnaks näonahk. See tähendab, et päikesekaitse kasutamine ei ole mingi tüütu lisakohustus, sest saame selle ühildada hommikuse näokreemitamisega. Päikesekaitse suurendamiseks võib pärast hommikust näopuhastust niiskele nahale (imendub paremini) kanda paar tilka vaarikaseemneõli, lasta sel 5-10 minutit imenduda. Vaarikaseemneõlis arvatakse sisalduvat looduslik päikesekaitsefaktor (erinevate allikate järgi 8 – 50). Kui õli on imendunud, siis niisutada nahk kas tavapäraselt oma lemmiknäokreemiga, või pakkuda nahale veel lisakaitset ning lisada näokreemi sisse pisut oma nahatooniga sobivat mineraalpuudrit (sisaldab päikesekiiri peegeldavaid osakesi). Viimast nippi kasutades saate lisaks kaitstud näonahale ka ühtlase jume. Kui kreem on põhjalikult imendunud (veel ca 10 minutit), võib naha kord veel mineraalpuudri kihiga üle käia ja voila – oletegi valmis päikesekiirtele vastu minema!

Päikesekaitse suurendamiseks võib pärast hommikust näopuhastust niiskele nahale (imendub paremini) kanda paar tilka vaarikaseemneõli, lasta sel 5-10 minutit imenduda.


Kindlasti on neid, kes mõtlevad, et meie laiuskraadidel ei ole päikest ollagi, kuid selle mitte nii sageli nägemine ei tähenda, et see meieni ei jõuaks. Naturaalsete vahenditega enda nahka kaitstes teeme oma nahale kingituse ja aitame sel päikesekiirguse kumulatiivsetest omadustest tingitud enneaegse vananemise ilmingutega võidelda. Lisaks hoiame naha tasakaalus ja piisavalt niisutatuna ning nahk tänab meid selle eest! ????

Päikesepõletus ja selle leevendamine

Päikesepõletus tuleb Sulle tuttav ette? Mina olen seda mõned korrad kogenud. Ei ole tore. Kui aga õigel ajal õigete vahenditega jaole saada, siis võib vähinahast ilus pruun saada. Lihtsalt öelduna on see nähtus, kus liiga pikalt päikese käes viibides tekib nahale punetus, mis võib olenevalt…

Aaloe – üks vanimaid ja tuntumaid ravimtaimi

Tõenäoliselt vastaksid inimesed justkui ühest suust „päikesepõletuse leevendamiseks“, sest seda õpetatakse meile juba lapsena. Tegelikult on aga aaloel veel mitmeid kasulikke omadusi, mida…

Share this post

Back to Ajakiri