ENZYPIN – uue generatsiooni puhastusvahendid!

Back to Ajakiri
ohutud puhastusvahendid

ENZYPIN – uue generatsiooni puhastusvahendid!

ENZYPIN - uue generatsiooni puhastusvahendid!

Autor: Sandra

Orgaaniline vs keemiline puhastusvahend?

Milliseid kodus kasutatavaid puhastusvahendeid kasutad Sina? Kas endiselt tervisele ja loodusele kahjulikke või oled leidnud alternatiivi? Kas oled pärast puhastusvahendiga kokkupuudet kogenud nahal ebamugavustunnet, naha kuivust? Või on hoopis peavalu ja halb enesetunne tekkinud? Me märkame keemilisi puhastusvahendeid kasutades, et need mõjutavad meie organismi ja nahka väga negatiivselt, kuid siiski ei pane see otsima alternatiive. Kas asi on lihtsalt harjumuses kasutada just neid tooteid, mida müüakse igas tavalises toidupoes? Ilmselgelt on viimane aeg teha muudatusi, sest keemiat täis puhastusvahendid ärritavad meie organismi, teevad kahju meie lemmikloomadele ja ka keskkonnale.

Miks on üldse lubatud müüa tooteid, mis sisaldavad organismile kahjulikke aineid?

Nii kosmeetikatoodete kui ka puhastusvahendite puhul on põhjuseks puudulikkus regulatsioonides. Kasutatakse ka koostisosi, mille mõju on hoopis teadmata, sest pole piisavalt palju nende kohta uuritud. Samuti võib väga lihtsalt internetist koostisosade kohta uurides lugeda, kui ohtlikud on osad ained meie organismile, kuid sisalduvad ikkagi toodetes. Tootjad ei ole kohustatud märkima toodetele kogu koostisosade nimekirja – kõlab väga ebausaldusväärselt, kas pole? Seetõttu soovitame kasutada looduslikke puhastajaid, mis on läbinud põhjalikud uuringud, mis tõestavad, et tooted on ohutud.

Keemiat täis puhastusvahendid ärritavad meie organismi, teevad kahju meie lemmikloomadele ja loomulikult ka keskkonnale.

Mis on uue generatsiooni puhastusvahendid?

“Tehnoloogia arengu, innovatsiooni ja teadlaste uurimistöö tulemuste abil on tänaseks jõutud uute looduslike toorainete ja keskkonnasõbralike tehnoloogiateni, mis on aluseks nn. uue generatsiooni puhastusainetele. Kombinatsioon eelnevast on andnud esmakordselt võimaluse toota tõeliselt looduslikke, ohutuid ja senistest puhastusainetest efektiivsemaid tooteid.”

ASTRID ANDERSSON, Ph.D.,

biokeemik – biotehnoloog, puhastusainete ekspert

Ohtlikud ained toodetes?

Tänapäeval on äärmiselt lihtne kontrollida ise kõikide koostisosade kohta, mis tootel märgitud. Enne puhastusvahendi soetamist soovitame koostisosade kohta internetist uurida, et olla kindel, et tegu on ohutu puhastusvahendiga isegi kui tootel on märgistus “orgaaniline” vms. Oleme välja noppinud mõned kahjulikud ained organismile mida tasub vältida.

  • Phthalates ehk ftalaadid

Sageli sisalduvad need karmid ained näiteks õhuvärskendajates, nõudepesuvahendites ning isegi vetsupaberis. Kahjuks ei ole tootjad kohustatud märkima seda toodetele, kuid kui märkad tootel sõna “fragrance”, on väga suur võimalus, et toode sisaldab ka ftalaate. Ftalaadid on kahjulikud, sest võivad häirida hormoonsüsteemitööd. Näiteks on osad uuringud tõestanud, et nende mõjul vähenevad mehel seemnerakud.

  • Perchloroethylene/ “PERC”

Enamasti leidub seda keemilises puhastuses, plekieemaldajates, vaiba- ja polsteripuhastajates. On täheldatud, et inimesed, kes elavad nt keemilise puhastuse lähedal on kogenud uimasust, koordinatsioonihäireid jms.

  • Triclosan

Seda leidub enamikes nõudepesuvahendites ja kätepesuseepides ning tootele on see märgitud kui “antibakteriaalne”. See aine on küllaltki agressiivne antibakteriaalne vahend, mis võib edendada vastupanuvõimet ravimetele ehk organism ei allu enam ravile.

  • Ammonia ehk ammoniaak

Sisaldub poleerimisainena vannitoa puhastamiseks mõeldud toodetes, kraanikausside ja ehete puhastamiseks ning samuti ka klaasipuhastajates. See on väga võimas ärritaja ja mõjutab koheselt kokkupuutel. Eriti ettevaatlikud peavad olema inimesed, kellel on astma; vanemad inimesed, kellel on kopsudega ja hingamisega probleemid. Inimesed, kes puutuvad väga palju kokku ammoniaagiga kogevad suurema tõenäosusega kroonilist bronhiiti ja astmat.

  • Chlorine ehk kloriin

Leiab kõige enam WC-poti puhastustoodetes, hallituse eemaldajates, pesuvalgendajates. Kloriin satub meie organismi mööda hingamisteid kuid see imendub ka läbi naha. Näiteks kasutatakse seda tavaliselt ka linnas joogivees, et hävitada baktereid, nii et me puutume sellega kokku ka duši all või vannis. See on hingamisteid ärritav aine. Paljud inimesed ei märka enda organismis muutusi, kuid tegelikult võib see häirida kilpnäärme tööd.

  • Sodium Hydroxide

Seda ainet kasutatakse ahju puhastajates ja torupuhastusvahendites. Kui aine satub nahale või silma võib see põhjustada tõsiseid põletusi. Aine sissehingamine võib põhjustada kurguvalu lausa mitmeks päevaks.

Kas teadsid, et kloriin, mida kasutatakse wc-poti puhastustoodetes, hallituse eemaldajates ja pesuvalgendajates, võib segi lüüa kilpnäärme töö?

Enzypin

Enzypin taimsel toorainel põhinevad puhastusvahendid on teadlaste paljude aastate pikkuse uurimistöö tulemustel ja innovatsioonil põhinevad uue generatsiooni puhastusained. Toodete aluseks on uued põhimõtted, keskkonnasäästlikud tehnoloogiad ja toorained otse loodusest.

Tegemist pole nn.naftakeemia ja looduslike komponentide või loodusest sünteesitavate toorainete kokkusegamisega, püüdes anda tootele “loodussõbralikumaid” omadusi, mis on iseloomulik enamikule täna turult leitavatele “ökoloogilistele” keemiatoodetele.

Enzypin puhastusained sisaldavad kuni 99 % looduslikku toorainet ainulaadses koosluses muundamata kujul. Toodete valmistamisel on kasutatud Vahemere männist (merimänd, ld.k. Pinus pinaster) eraldatud taimset toorainet, taimse päritoluga pindaktiivseid aineid ja bioaktiivseid lisandeid (ensüüme), mis aitavad lagundada valgulist ja rasvmustust ning tärklisesarnaseid kõrgpolümeerseid aineid.

Kõik Enzypin tooted on litsenseeritud Euroopa Liidu ökomärgistusega (Ecolabel.eu). Tooted on 100 % biolagunevad ning inimesele ja loodusele täielikult ohutud. Puhastusvahendid ei põhjusta allergiat ( Eesti Allergialiidu tunnustus) ja on nahale pehme toimega.

Toodete iseloomulik meeldiv ja värske lõhn tuleneb taimsest toorainest. Enzypin puhastusvahendid on kontsentreeritud ja väga efektiivsed, sobides nii professionaalseks kasutamiseks kui ka tavatarbijale. Neid võib kasutada ka pindadel, mis puutuvad kokku toiduainetega, loputades pinnad peale puhastamist puhta veega.

Kõik Enzypin tooted on litsenseeritud Euroopa Liidu ökomärgistusega (Ecolabel.eu).

Bioaktiivne nõude käsipesuvahend

Sa ei pea enam pärast nõudepesemist tundma, et käed on väga kuivad ja nahk keemiast ärritatud. Kontsentreeritud, tugevatoimeline, õrna puuviljalõhnaga ENZYPINI nõudepesuvahend sobib iga tüüpi nõude käsipesuks, on dermatoloogiliselt testitud ega kahjusta nahka. Merimännivaigust eraldatud tugevad taimsed lahustid kombineeritud bioaktiivsete lisanditega lagundavad rasva ja orgaanilist mustust eriti efektiivselt. Pesuvahend on väga efektiivne raskesti eemaldatavate ja kõrbenud jääkide leotamiseks. Toode omab Eesti Allergialiidu tunnustust.

Kuidas kasutada? Doseerida 2,5 ml (1/2 teelusikatäit) 5 L veele kergelt määrdunud nõude pesemiseks ja 5 ml (1 teelusikatäis) 5 L veele tugevalt määrdunud nõude pesemiseks ja leotamiseks. Kasutage sooja vett kuid soovitavalt mitte üle 45 °C. Vältige kasutamast voolavat vett nõude pesemiseks, parim efektiivsus ja keskkonnasõbralikkus saavutatakse määrdunud nõude lühiajalise leotamisega enne pesemist. Professionaalseks kasutamiseks loodud toode sobib kasutajasōbralikkuse poolest hästi ka tavatarbijale, lisaks pakub oluliselt tugevam pesutoime tarbijale suurt lisaväärtust. Õige doseering vähendab kulutusi ja säästab keskkonda.

Bioaktiivne puhastusvahend läikivatele pindadele

Kontsentreeritud ja tugevatoimeline puhastusvahend, mis sobib klaasi, peeglite, keraamika, laminaadi ja teiste läikivate pindade puhastamiseks, andes kiiresti kauapüsiva särava tulemuse. Männivaigust eraldatud tugevad taimsed lahustid kombineeritud bioaktiivsete lisanditega (ensüümidega) lagundavad rasva ja orgaanilist mustust eriti efektiivselt, jätmata jälgi või triipe puhastatavatele pindadele. Toode omab Eesti Allergialiidu tunnustust.

Kuidas kasutada? Vahend on kontsentreeritud ja tugevatoimeline, seetõttu jätkub vähesest kogusest vajaliku tulemuse saavutamiseks. Õige doseering vähendab kulutusi ja säästab keskkonda. Võib kasutada pindadel, mis puutuvad kokku toiduainetega (vajalik loputamine). Pihustage vahendit puhastatavatele pindadele ja poleerige kuivaks eelistatult läikivate pindade jaoks sobiva mikrofiiberlapiga. Professionaalseks kasutamiseks loodud toode sobib kasutajasōbralikkuse poolest hästi ka tavatarbijale, lisaks pakub oluliselt tugevam puhastustoime tarbijale suurt lisaväärtust.

Klaasi, peeglite, keraamika, laminaadi ja teiste läikivate pindade puhastamiseks, andes kiiresti kauapüsiva särava tulemuse.

Bioaktiivne rasva ärastav puhastusvahend

Kontsentreeritud, tugevatoimeline, õrna tsitrusvilju meenutava lõhnaga puhastusvahend, mis lagundab efektiivselt rasvmustuse köögi kõigil pindadel. Merimännivaigust eraldatud tugevad taimsed lahustid kombineeritud bioaktiivsete lisanditega lagundavad rasva ja orgaanilist mustust eriti efektiivselt. Sobib kasutamiseks pindadel, mis puutuvad kokku toiduainetega (vajalik loputamine). Puhastusvahend ei ole tugevalt leeliseline ega kahjusta puhastatavaid pindu.  Toode omab Eesti Allergialiidu tunnustust.

Kuidas kasutada? Pihustage vahendit puhastatavale pinnale ja pühkige kuivaks niiske lapiga või loputage pärast puhastamist veega ja laske kuivada (lõikelauad, filtrid, praepannid jms.).

Vahend on kontsentreeritud ja tugevatoimeline, seetõttu jätkub vähesest vajaliku tulemuse saavutamiseks. Õige doseering vähendab kulutusi ja säästab keskkonda.

Bioaktiivne üldpuhastusvahend

Kontsentreeritud ja tugevatoimeline õrna männiokkalõhnaga üldpuhastusvahend sobib kõigi vett taluvate pindade, ka läikivate ja tundlike pindade puhastamiseks, jätmata jälgi või triipe pindadele. Merimännivaigust eraldatud tugevad taimsed lahustid kombineeritud bioaktiivsete lisanditega lagundavad rasva ja orgaanilist mustust eriti efektiivselt.

Kuidas kasutada? Vahend on kontsentreeritud ja tugevatoimeline, seetõttu jätkub vähesest vajaliku tulemuse saavutamiseks. Õige doseering vähendab kulutusi ja säästab keskkonda. Soovitatakse kasutada 0,5 – 1 % lahusena soojas (< 45 °C) vees, 25 – 50 ml 5 L vee kohta suuremate pindade (põrandad, aknad, seinad) puhastamiseks. Väiksemate pindade puhastamiseks on praktiline lahuse tegemine pihustuspudelisse. Kandke või pihustage lahus pindadele, pühkige kuivaks või poleerige läikima sobiva mikrofiiberlapiga. Loputamine pole vajalik.
Professionaalseks kasutamiseks loodud toode sobib kasutajasōbralikkuse poolest hästi ka tavatarbijale, lisaks pakub oluliselt tugevam puhastustoime tarbijale suurt lisaväärtust.

Üldpuhastusvahend sobib kõigi vett taluvate pindade, ka läikivate ja tundlike pindade puhastamiseks, jätmata jälgi või triipe pindadele.

Bioaktiivne vannitoa puhastusvahend

Kontsentreeritud ja tugevatoimeline vannitoa puhastusvahend, mis sobib kõikide pindade puhastamiseks pesuruumides. Eemaldab efektiivselt vee karedussooladest ja seebijääkidest moodustunud ladestused, jättes ruumi õrna värske männiokkalõhna.  Merimännivaigust eraldatud tugevad taimsed lahustid kombineeritud bioaktiivsete lisanditega lagundavad rasva ja orgaanilist mustust eriti efektiivselt. Puhastusvahend muudab pinnad vett tõukavaks, mille tulemusena pinnad kuivavad kiiresti ja plekivabalt ning säilitavad puhtuse pikema aja jooksul. Regulaarne kasutamine vähendab võimalust musta hallituse tekkeks niisketel pindadel.

Kuidas kasutada? Pihustage vahendit puhastatavatele pindadele, laske toimida mōned minutid, seejärel puhastage ja pühkige kuivaks vōi loputage veega ja laske kuivada. Vahend on kontsentreeritud ja tugevatoimeline, seetōttu jätkub vähesest kogusest tulemuse saavutamiseks. Ōige doseering vähendab kulutusi ja säästab keskkonda. Professionaalseks kasutamiseks loodud toode sobib kasutajasōbralikkuse poolest hästi ka tavatarbijale, lisaks pakub oluliselt tugevam puhastustoime tarbijale suurt lisaväärtust.

Bioaktiivne WC puhastusgeel

Kontsentreeritud ja tugevatoimeline puhastusgeel lagundab efektiivselt vee karedussoolade ja mustuse ladestused, muudab WC-poti säravalt puhtaks ja desodoreerib meeldiva värske männiokkalõhnaga. Merimännivaigust eraldatud tugevad taimsed lahustid kombineeritud bioaktiivsete lisanditega lagundavad rasva ja orgaanilist mustust eriti efektiivselt, kahjustamata puhastatavaid pindu.

Kuidas kasutada? Kandke vahend doseerimiskorgi abil WC poti äärte alla ja laske alla voolata, et ühtlaselt katta kogu pind. Laske toimida mõned minutid, puhastage harjaga ja loputage. Toode on kontsentreeritud ja tugevatoimeline, seetõttu jätkub vähesest vajaliku tulemuse saavutamiseks. Õige doseering vähendab kulutusi ja säästab keskkonda. Professionaalseks kasutamiseks loodud toode sobib kasutajasōbralikkuse poolest hästi ka tavatarbijale, lisaks pakub oluliselt tugevam puhastustoime tarbijale suurt lisaväärtust.

Vannitoa puhastusvahend eemaldab efektiivselt vee karedussooladest ja seebijääkidest moodustunud ladestused, jättes õrna männiokkalõhna.

Me otsime puhtaid kosmeetikatooteid, kuid “unustame” vaadata üle ka kodupuhastustoodete koostisosad. On äärmiselt oluline kasutada kemikaalidevabasid tooteid, sest puhastustooted ei mõjuta ainult meie organismi, vaid ka meid ümbritsevaid elusorganisme ja loodust. Me pakume lemmikloomadele kõige kvaliteetsemat toitu, kuid ei pööra tähelepanu sellele, et peseme neid ümbritsevaid pindu kemikaalidest kubisevate toodetega, mis satuvad paratamatult nende organismi. Hoolime rohkem meid ümbritsevast ja kasutame puhtaid, orgaanilisi tooteid!

Miks on vanniskäik tähtis?

Vannis käimine tundub kiire elutempo juures üks aeganõudev ettevõtmine. Siiski tasub see igati ära ning vannis käiku võiks dušile eelistada hoopis sagedamini. Sellel on väga palju kasulikke omadusi, mida me…

Päikesepõletus ja selle leevendamine

Päikesepõletus tuleb Sulle tuttav ette? Mina olen seda mõned korrad kogenud. Ei ole tore. Kui aga õigel ajal õigete vahenditega jaole saada, siis võib vähinahast ilus pruun saada. Lihtsalt öelduna on see nähtus, kus liiga pikalt…

Share this post

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Back to Ajakiri