Alates 75€ sisselogitud kasutajatele tasuta transport + kingitus

Raseerimise raudsed reeglid ning looduslikud alternatiivid

Back to Ajakiri
Head nipid raseerimiseks

Raseerimise raudsed reeglid ning looduslikud alternatiivid

Raseerimise raudsed reeglid ning looduslikud alternatiivid

Autor: Sandra

Raseerimine on paljudele igapäevane tegevus, kuid sellest räägitakse ilmselgelt liiga vähe. Siiski algab raseerimine juba paljudel väga noores eas – ajakirja/sotsiaalmeedia fotodelt nähtud siidised sääred on paljude teismeliste iluideaaliks. Kas aga oleme teadlikud, millised on raudsed reeglid, millest tuleks raseerimisel kinni pidada, et kaitsta nahka ärrituste, sissekasvanud karvade ning ebamugavustunde eest?

Kas sulle meeldib alustada päeva siledate säärtega?

Kas oled üks nendest, kes hommikuti kiiruga raseerib? – see on tegelikult väga halb harjumus!

Varu raseerimise jaoks aega! Soovituslik on umbes 15 minutit olla soojas vannis või duši all, et karvad muutuksid pehmeks ja neid oleks lihtsam eemaldada.

  1. Kindlasti ei tohi lihtsalt veega raseerida, vaid peaks kasutama ka seepi. Dr. Bronner’si tahked seebid jätavad piisavalt vajaliku seebikihi, millega garanteerid siledad ja ilma lõikehaavadeta jalad! Lisaks jätkub seebist väga pikaks ajaks!
  2. Pärast protseduuri niisuta kindlasti loodusliku niisutajaga, et vältida infektsiooni teket!
  3. Suvel kanna jalgadele päikesekaitsefaktoriga looduslikku õli, sest pärast raseerimist on nahk päikesekiirgusele haavatavam.

Soovituslik on umbes 15 minutit olla soojas vannis või duši all, et karvad muutuksid pehmeks ja neid oleks lihtsam eemaldada!

Mehed kulutavad raseerimisele palju aega

Väga paljud mehed raseerivad igapäevaselt näonahka. Keskmiselt kasvab habe 2mm päevas, mis tähendab seda, et võimalus raseerimisest tingitud põletikulisele nahale on väga suur. Kui habemeajamist alustatakse 13. aastaselt ning kestab kuni 85. eluaastani ning eeldatavasti kestab raseerimine 5 minutit, siis oma elust kulutab tegelikult üks mees raseerimisele rohkem kui kuus kuud ehk rohkem kui pool aastat!

Kas oled tundnud pärast raseerimist nahal ebamugavustunnet?

Raseerimine põhjustab sageli põletustunnet, sissekasvanud karvu või punnikesi, kuid lisaks sellele võib see suurendada ka tundlikkust ja põletikku, mille tagajärjeks on enneaegne vananemine.

Lipiidikiht hoiab kudedes niiskust ja kontrollib väliskemikaalide sisenemist, et need ei läheks sügavamatele nahakihtidesse. Raseerimise ajal võib lipiididekiht olla ohustatud, eriti kui kasutatakse alkoholi sisaldavaid aftershave tooteid, sest siis „põgeneb“ vesi allolevatest kudedest, tekitades kuiva naha ehk dehüdreeritud nahaseisundi. Selle tõttu saavad väliskeskkonnast tulevad kemikaalid siseneda nahka, põhjustades ärritust ja tundlikumaks muutunud nahka. Kui nahk on muutunud põletikuliseks võivad väga paljud tegurid nahka ärritada, kaasa arvatud igapäevane raseerimine.

Soovitame peale raseerimist kasutada järgmiseid looduslikke tooteid:

Kui habemeajamist alustatakse 13. aastaselt ning kestab kuni 85. eluaastani ning eeldatavasti kestab raseerimine 5 minutit, siis oma elust kulutab tegelikult üks mees raseerimisele rohkem kui kuus kuud!

Kas raseerimine on põhjustanud su nahal põletustunnet?

Raseerimisest tingitud põletustunne võib olla põletav, sügelev, punetav ja torkiv. See võib kesta mõne tunni ning tekitada vaid veidike ebamugavustunnet ja punetust, kuid võib ka kesta päevi ja sarnaneda lausa lööbega või kriimustustega, mis on põletikused. See võib ka muutuda tõsisemaks nahaprobleemiks kui ärritus peaks arenema ägedaks lööbeks või tekivad villid.

Raseerimisest tingitud põletustunnet võib klassifitseerida ka ärritava kontaktdermatiidi alla, kus esineb kriimustusi ja ärritust, mis on seotud raseerimisega. Põletustunne võib tekkida:

  • Reaktsioonina, mis on tingitud teatud ainetest või koostisosadest
  • Liiga lähedalt ja/või liiga kiirest raseerimisest
  • Ebapiisavast habemeajamisvahu kogusest raseerimise ajal
  • Raseerimisest vastu karvakasvusuunda
  • Raseerimisest juba ärritunud või tundlikuks muutunud piirkonnast
  • Liigsest raseerija surumisest vastu nahka – see tegevus aitab ainult kaasa surnud naharakkude eemaldamisele, mille tulemusena on toimunud liigne hõõrdumine ja ärritus
  • Raseerides nüri raseerijaga
  • Veest

Põletustunne võib kesta mõne tunni ning tekitada vaid veidike ebamugavustunnet ja punetust, kuid võib ka kesta päevi ja sarnaneda lausa lööbega või kriimustustega, mis on põletikused!

Soovitused!

  • Varu raseerimiseks aega!
  • Ära raseeri kuivalt! Tee seda kõige viimase tegevusena duši all olles – siis on jõudnud karvakesed pehmeks minna ehk on kergem raseerida
  • Ära koori nahka! Juba raseerides eemaldad sa nahka ning koorijaga koorimine oleks nahale juba liig.
  • Pärast raseerimist ära kasuta alkoholi sisaldavaid tooteid, sest need tekitavad hoopis põletustunnet ning pikendavad naha paranemisaega!
  • Ära mine pärast raseerimist basseini! Kloor pole nahale kasulik ning raseerimise tõttu on sinu poorid veel avatud. Raseeri päev või kaks enne basseini minemist.
  • Väldi randa minekut! Päike ja liiv võivad põhjustada punetust, sissekasvanud karvu ja ärritust, mis võib viia ka infektsioonini.

Vaarikaseemneõli – sinu pere uus lemmiktoode!

Nahk on meie kõige suurem organ ning kõik me soovime, et nahk oleks niisutatud, särav, sile ja siidine – see on hea enesetunde alus. Päikesepaisteliste ilmadega tekib vajadus kasutada ka päikesekaitsefaktoriga toodet, seda eriti just lastel. Päikesekaitset pakkuvate toodete nimekiri on pikk, kuid…

Dr. Bronner’s – 100% biolagunevad, orgaanilised ning vegan tooted

Üha enam on saanud populaarseks hoolida oma tervisest kasutades looduslikku kosmeetikat. Peale selle, et me oleme teadlikud koostisosadest, mis meie igapäevastes kosmeetikatoodetes…

Share this post

Back to Ajakiri