Mis on minu naha jaoks parim – kehakreem, kehavõi, kehaõli, kehavaht?

Back to Ajakiri
Milline niisutaja valida

Mis on minu naha jaoks parim – kehakreem, kehavõi, kehaõli, kehavaht?

Mis on minu naha jaoks parim - kehakreem, kehavõi, kehaõli, kehavaht?

Autor: Sandra

Kas Sina kasutad kehaniisutajat?

Pole küsimustki, et valik, kuidas oma naha eest parimal viisil hoolt kanda, on tohutult suur. Suur rõõm, et loodustoodete valik aina kasvab ja väga lihtsalt ning kasulikult on võimalus oma nahka suurpäraselt hooldada. Kuidas siis valida õiget toodet vastavalt naha vajadustele? Lisaks paljudele brändidele tuleb otsustada ka vastavalt toote koostisele ja niisutusastmele. Ükski neist ei ole parim ega halvim, kuid olenevalt naha seisukorrast, tuleb siiski enda jaoks sobiva lahenduseni jõuda.

Kuidas valida endale õige kehaniisutaja?

Alustada tuleks algusest ehk tuleks teada, millise nahatüübiga on tegemist ja milline kehaosa vajab kõige rohkem niisutust. Kindlasti tuleb arvesse võtta ka aastaaega ja millises kliimas me elame. Lisaks ei tohiks unustada allergiaid ja kindlasti ka vanust. Nahk kaotab oma loomuliku niiskustasakaalu, kui toitumine pole tasakaalus, vedeliku tarbimine kehvapoolne ja liigne kofeiini tarbimine harjumuslik. Väga suure tähelepanu alla toome ka kosmeetikatooted, mis sisaldavad rohkelt keemilisi aineid ja mõjuvad nahale kahjustavalt. Lisaks loomulikult erinevad toksiinid, õhusaastatus, ilmastik ja ka keha loomulik vananemine.

Oluline on mõista, et kõigil kehale mõeldud niisutustoodetel on ainulaadne viskoossus (paksus), mis peaks alustuseks andma mõistmise, millises olukorras vastavat varianti kasutada. Mida kuivem nahk ja külmem kliima, seda paksem ja rasvasem toode ehk siis sobivad hästi kehaõlid ja kehavõid/-vahud. Kui nahaolukord on hea olenemata aastaajast, kuid siiski on vajadus kerge niisutuse järgi, on soovitatav kasutada kergemaid tooteid ehk kehapiimasid või -kreeme.

Mida kuivem nahk ja külmem kliima, seda paksem ja rasvasem toode.

Kehapiimad

Kehapiimad on kõige kergemad ja imenduvad kiiresti, sest sisaldavad rohkem vett kui teised niisutajad. Nahale kergelt omistav tänu veesisaldusele ja jätab nahale vaevu tuntava kihi. Sobivamad on nahatüübile, mis ei kaldu kuivusele või inimestele, kes on pigem rasuse nahatüübi esindajad. See kehahooldusvahend on suurepärane kasutamiseks kuumemates, niiskemates kliimades või soojematel aastaaegadel.

Pure Cosmetics Eesti soovitabDr.Bronner’si kehapiimad (piparmünt, lavendel-kookos, apelsin-lavendel)

Kehavõid

Kehavõil on kehapiimast rikkalikumad ja niisutavamad omadused. Lõhn võib olla tavaliselt tugevam ja seda toodetakse baasõlide ja vajalike lisandite kombinatsiooniga ning ei sisalda vett. Kehavõis on olulisel kohal rasvad ja mineraalid, mis on pärit loodusest ja niisutavad nahka sügavuti. Baasõlid on ained, mida kasutatakse oluliste koostisosade hoiustamiseks ja toitainete sügavamale naha sisse viimiseks. Seega on see kõige parem kasutada kuival ja õrnal nahal või kuivas ja külmas kliimas. Eriti hea on kehavõid kasutada huulte, käte, põlvede ja jalgade niisutamiseks.

Pure Cosmetics Eesti soovitab:

Kehavõis on olulisel kohal rasvad ja mineraalid, mis on pärit loodusest ja niisutavad nahka sügavuti.

Kehakreemid ja -vahud

Kreemitooted sisaldavad samu põhilisi koostisosi nagu kehavõid, millele on lisandunud veel veepõhised koostisosad, mis teevad koostise kergemaks. Tihti on ka kreem vahuks töödeldud, mis teeb nahale kandmise kergemaks ja õhulisemaks. Kehavahtu võib kuluda ka vähem just selle õhulise koostise pärast. Kreem võib tihti sisaldada ka tahkeid rasvu, mis teeb toote veelgi sobivamaks, kui nahk vajab rohkem niisutust. Muidu sobib üldjuhul kõikidele nahatüüpidele ja kõikides kliimades. Imendub kehavõi ja kehaõliga võrreldes kergemini.

Pure Cosmetics Eesti soovitabHOIA kehavahud (kookos, sidrunhein, roosipuu & avokaado, lavendel & greip & rosmariin, piparmünt & greip, monoivõi, beebivaht, säravaht)

Kehaõlid

Kehaõlid pehmendavad ja toidavad nahka kõige paremini ning kuna tegemist on taimsete õlidega on nad nahale hästi omistatavad. Õlid üldjuhul ei ummista poore, kuid kui on tegemist aknele kalduvale nahaga, siis pigem tasub neid piirkondi vältida. Kehaõlid sobivad kõige paremini kuivale ja karedale nahale. Tihti lisatakse kehaõlidesse ka eeterlikke õlisid, mis annavad tootele vajaliku lisaväärtuse. Lihtsalt kehale igapäevaseks kasutamiseks on soovitatav kasutada kergemaid õlisid nagu näiteks jojoobi- või kibuvitsaseemneõli. Selleks, et õli saaks hästi imenduda ega määriks riideid, tasuks seda kanda niiskele nahale, pärast veeprotseduure ning lasta mõni minut imenduda.

Pure Cosmetics Eesti soovitab:

Selleks, et õli saaks hästi imenduda ega määriks riideid, tasuks seda kanda niiskele nahale, pärast veeprotseduure ning lasta mõni minut imenduda.

Loomulikult sisaldab iga toode ka vitamiine ja mineraalaineid, millel on kasulikke omadusi nii nahale kui ka tervele organismile. Mida puhtam toode seda paremini nahk seda omistab. Võime täheldada, et loodusliku niisutuse tulemusel paraneb naha olukord ja ka üldine heaolu – nahk saab hingata ja talle loomulikul viisil tegeleda kaitsekihi loomise ning niiskustasakaalu taastamisega. Ärme aga unusta, et niisutus algab ka seespidiselt: kui on pikka aega olnud probleeme naha kuivusega, tasub üle vaadata oma elustiil ja toidulaud ning kohvitassi asemel hoopis veeklaasist rüübata.

Hüaluroonhape – multifunktsionaalne ning eluliselt vajalik aine

Naha vananedes väheneb ka võime säilitada nahas niiskust, mille tulemusena kaotab nahk oma sära ja elastsuse, tekivad kortsud. See on piisavaks põhjuseks, miks peaks turgutama enda nahka…

Turvas – tervendab, lõõgastab ja puhastab!

Turbapõllud katavad vähem kui 3% kogu Maa pinnast, kuid sisaldavad 2 korda rohkem süsinikku kui kogu maailma metsad kokku! Turvast leiab karbonaatsetest pinnastest, mis on tekkinud taimede lagunemise tulemusena. Turbarabades on pinnase kihist ainult 10 kuni 15 sentimeetrit elus. Sellest madalamal olev taimedehulk sureb ja muutub turbaks. Naturaalne…

Share this post

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Back to Ajakiri