BonMerité ehk hea väärtusega Eestis toodetud looduskosmeetika

Back to Ajakiri
mis bränd on BonMerite

BonMerité ehk hea väärtusega Eestis toodetud looduskosmeetika

BonMerité ehk hea väärtusega Eestis toodetud looduskosmeetika

Autor: Gertrud

BonMerité tutvustus

BonMerité (tuleneb prantuse keelest ning seda võib tõlkida kui ´head väärtust´) on Eesti loodusksomeetikabränd, mille austajaks on Merit Võigemast. Enam kui kaks aastat tagasi oli naise unistuseks kontoritööst loobuda, veeta perega koos rohkem aega ning tänu sihikindlusele ning tahtejõule viis Merit oma unistused ellu.

BonMerité on usaldusväärne kosmeetikabränd, milles on kasutatud vaid looduslikke, biolagunevaid koostisosasid ning milles sisalduvad abiained on Ecocert sertifikaadiga. Toodetes ei ole kasutatud sulfate, silikoone, naftasaaduseid ning allergeenseid parfüüme. Koostises sisalduvad eeterlikud õlid (apelsin, lavendel, ylang-ylang, kookos) annavad BonMerité toodetele luksusliku ning meeldiva aroomi.

BonMerité sari koosneb hetkel kehahooldustoodetest. Tootevalikust leiab nii intensiivsed nahaniisutajad – õlid ja võided, kui ka kergemad nahaniisutajad – kehakreemid. Üheks populaarsemaks tooteks võib pidada 3in1 kehakoorijaid/dušikoorijaid, mis veega kokkupuutel muutuvad koorivaks kreemiks ning mis eemaldavad surnud naharakud, pesevad ja niisutavad naha beebipehmeks.

Lisaks on BonMerité tooted nii ausad kui võimalik. Kui toodete tagaküljel on tavaliselt toodete koostisainete nimekiri (INCL) arusaamatute fraasidena, siis BonMerité on kõik kliendile arusaadavaks teinud. Hea on teada, mida endale peale määrid!

Järgnevalt uurisime BonMerité loojalt Meritilt lähemalt brändi loomise kohta, tulevikuplaanidest, soovisime teada, millised on klientide lemmikud tooted erinevatel aastaaegadel ning veel palju põnevat. Loe juba ise artiklist lähemalt!

Toodetes on kasutatud vaid looduslikke, biolagunevaid koostisosasid ning abiained on Ecocert sertifikaadiga.

Millised koostisosad annavad BonMerité toodetele võrratu aroomi?

Merit: “BonMerité brändi põhimõte on valmistada tooteid, mis on nii looduslikud kui võimalik. Paljud tooted on 100% looduslikud. Erinevalt paljudest apteegi- ja ökopoesarjadest on kõik meie aroomid ja värvid pärit loodusest. See on maagiline, kuidas looduse aroomid panevad iga inimese haistmismeele erinevalt tööle – üks tunnetab rohkem sidrunit, teine mandariini, kolmas ingverit.

Paljud ei tea, et tegelikult on kunstlikud lõhnaained ühed tõsisemad allergeenid üldse. Lisaks lõhnade ülitundlikkusele võivad need tekitada nahahaigust nimega kontaktdermatiit. Looduse enda lõhnad aga ravivad ehk on aroomiteraapilised – mandariin ja apelsin aitavad suurepäraselt pimedal ajal kurvameelsuse ja masenduse vastu, ylang ylang tõstab naiselikkust ja ergutab libiidot, lavendel viib peavalu.”

"Looduse enda lõhnad ravivad ehk on aroomiteraapilised."

Kellele on BonMerité tooted mõeldud?

Merit: “BonMerité looduskosmeetika tooted on mõeldud inimesele, kes väärtustab oma naha tervist ja ilu, soovib investeerida endasse ja keskkonda pikaajaliselt. Meie kreemid-õlid on ökoloogilised (ei koorma keskkonda), ehtsatest taimeõlidest pärit värvide ja lõhnadega.”

Kuidas sündis BonMerité nimi ning logo?

Merit: “Minu nimi, Merit, tähendab inglise ja prantsuse keeles “väärtust”. “Bon” aga tähendab prantsuse keeles “head”. Nii sündis BonMerité – seda võib tõlgendada prantsuse keeles kui “head väärtust”. Pakkuda head väärtust, see ongi meie missioon.

Kui mõtlen kosmeetikatööstusele üleüldiselt, siis mind ennast on kütkestanud väga just Prantsuse brändid ja selline prantsusepärane tundus nii 100% mina kohe algusest peale.”

Milline toode on BonMerité suve kõige populaarsem toode ning milline toode on talvel number 1?

Merit: “Põhjamaa pigem kahvatu nahaga naised ihkavad väga pigem jumekamat välimust. Nii on suvel äärmiselt populaarsed tooted, milles on porgandiõlis sisalduvat beetakaroteeni. See elavdab heledat jume, annab päevitusele sügavkuldsema tooni. On ka täheldatud, et beetakaroteeni sisaldavate toodete kasutamisel püsib päevitus pikemalt peal.

BonMerité Jumet parandav kehaõli Porgand ja Piparmünt sisaldab lisaks porgandiõlile rohkelt ka nahka rahustavat nisuiduõli ja E-vitamiini ning jahutavat piparmündiõli.

BonMerité Jumet parandavas kehakreemis Porgand ja Siid on lisaks porgandiõlile, nisuiduõlile, kookosõlile ka siidiproteiine. Need seovad üliefektiivselt nahka niiskust, et päikesest koormatud nahka kiirelt taastada.

Talvel eelistatakse veelgi enam sügavniisutavaid tooteid nagu BonMerité kehaõlid ja vahustatud kehavõided, aga ka näiteks BonMerité auhinnatud Taastav kehakreem Avokaado ja Vaarikas. Lisaks muidugi kätekreemid – siin on tõsine bestseller BonMerité Taastav kätekreem Astelpaju ja Ylang, samuti iluauhinnaga pärjatud.”

"Nii sündis BonMerité - seda võib tõlgendada prantsuse keeles kui "head väärtust". Pakkuda head väärtust, see ongi meie missioon."

Millised on BonMerité tulevikuplaanid? Kas võime varsti oodata ka uusi ja põnevaid tooteid?

Merit: “Tootearendus on minu jaoks kindlalt kõige põnevam etapp kosmeetika valmistamisel! Retsepte on pooleli veel küll ja küll, seal hulgas nii näole mõeldud tooteid kui juustele mõeldud tooteid. Pisikeseks teaseriks võib aga poetada, et päris lõppjärgus nokitsemisel on paar ägedat toodet, mis sisaldavad mangot. Mangovõi on lihtsalt nii maagiliselt mõnus!”

Teil on ka oma tehasepood Valtu külas Rapla vallas. Kas lisaks toodete ostmisele on võimalik ka näha nii öelda köögipoolt?

Merit: “Asume mugava koha peal – meie tootmishoone on otse Tallinn-Rapla-Türi-Viljandi maantee ääres, paar kilomeetrit Raplast siis Türi-Viljandi poole välja. Võtame ikka ka külalisi vastu! Hea on alati kas või mõni tund ette teatada, kirjutades näiteks meie Facebooki lehe sõnumitesse või aadressil marita@bonmerite.eu.”

Millised auhinnad on võitnud BonMerité tooted?

BonMerité tooted on võitnud kahel korral Anne ja Stiili Ilulemmiku auhinnad ning kolmel korral Buduaari Lemmiku tiitlid.

"Samuti paneb mõtlema, et aja jooksul on kosmeetika- ja kodukeemiaturul mitmeid aineid ära keelustatud. Tavaliselt juhtub see pärast seda, kui suurem hulk inimesi on täheldanud mingeid kõrvalmõjusid..."

Soovitused neile, kes ei tea looduskosmeetikast/ei pea oluliseks looduskosmeetika kasutamist.

Üha enam kliente mõistavad looduskosmeetika olemust, olulisust ning on loobunud keemiatööstuse poolt toodetud kosmeetikatoodetest. Millised soovitused annaksid aga inimesele, kes ei pea oluliseks kosmeetikatoodete koostist, tooraine päritolu, valmistamismeetodit jne?

Merit: “Armastan väga uurida ja õppida ja analüüsida. On tõde, et üle 80% sellest, mida nahale määritakse, imendub organismi. Paneb mõtlema!

Puhas kosmeetika on sama oluline nagu puhas toit. Üks asi on lihtsalt eesmärgiks võtta ilus olemine. Mina aga usun, et kõige alus on siiski hea tervis. Terve ja niisutatud nahk vajab hädasti toitaineid, et täita oma kõige tähtsamat ülesannet – kogu organismi väliskeskkonna eest hästi kaitsta. See ongi ju asja uba!

Sünteetika ja nafta derivaatidega poleeriksin pigem saapaid.

Kui mõelda laboris loodud sünteetilisele keemiale, mida kosmeetikasse pannakse, siis alati jääb lahtiseks, kuidas nad tegelikult meid pikki aastaid hiljem mõjutavad. Kes oskab nende ainete mõju ette ennustada, just individuaalselt Sulle ja mulle?

Samuti paneb mõtlema, et aja jooksul on kosmeetika- ja kodukeemiaturul mitmeid aineid ära keelustatud. Tavaliselt juhtub see pärast seda, kui suurem hulk inimesi on täheldanud mingeid kõrvalmõjusid ehk olles ise enese teadmata katsejänesteks! Mõelgem siis ka oma tänasele kodusele kosmeetikaarsenalile ja eelistustele. Mulle endale tundub, et sünteetilised lõhnaained ja nende ülekasutus on peamine põhjus tänases maailmas, miks esineb nii laialdaselt erinevaid (naha)allergiaid. Paraku aga lihtsalt ei osata poes sellele mõelda, mis on sünteetiline lõhn ja mis mitte ning mida eelistada.

Kokkuvõtvalt, olen ise juhindunud sellest, et loodust pole keegi ära keelanud kosmeetikas kasutada. Lihtsuses ja aususes peitub võlu!”

Suvel on kõige populaarsemad need tooted, milles on porgandiõlis sisalduvat beetakaroteeni - kehaõli Porgand ja Piparmünt, kehakreem Porgand ja Siid!


BonMerité on usaldusväärne kodumaine bränd, mille imelised kehahooldustooted on võitnud mitmeid auhindu Anne ja Stiili ning Buduaari poolt. Tähelepanuväärne on see, et kõik toodetes kasutatavad aroomid ja värvid on pärit loodusest ning koostisainete nimekiri ei koosne lihtsalt arusaamatutest sõnadest, vaid on tehtud klientidele arusaadavaks. Kellel soov tooteid proovida, siis BonMerité imelised tooted leiad siit!

Keha ja ilu kui ühtne ökosüsteem – miks eelistada looduslikku ja orgaanilist kosmeetikat?

Tõeliselt raske on elada tervislikult detsembrist märtsini kui ainus, mida me hinges teha soovime, on vajuda talveunne – sooja praksuva kamina ees, maitsvat toitu süües ning minimaalselt liikudes. Kevade saabudes…

Niisuta ja koori enda näonahka juur- ja puuviljadega!

Meie nahk vajab igapäevaselt niisutust ja mõned korrad nädalas ka koorimist, et eemaldada surnud naharakud ja säilitada naha värskus ja sära. Eelista naturaalset, seda nii ise erinevate ilutoodete retsepte kodus katsetades kui ka poest tooteid ostes. Hurmaa sisaldab antioksüdante, mis kaitsevad vabade radikaalide eest, arendades ka kaitset infektsioonide ja haiguste vastu…

Share this post

Back to Ajakiri