Aaloe – üks vanimaid ja tuntumaid ravimtaimi
Aaloe - üks vanimaid ja tuntumaid ravimtaimi
Mis on aaloe ja milleks seda kasutatakse?
Tõenäoliselt vastaksid inimesed justkui ühest suust „päikesepõletuse leevendamiseks“, sest seda õpetatakse meile juba lapsena. Tegelikult on aga aaloel veel mitmeid kasulikke omadusi, mida paljud meist ei tea.
Aaloe on üks vanimaid ravimeid oma tervendamise omaduste poolest. Taim leevendab sügelust ja vähendab punetust, samal ajal olles ka ideaalne päikesepõletuse või külmast tingitud punetuse leevendaja.
P.S! Vältimaks päikesepõletust, kasuta kindlasti päikesekaitsevahendeid!
Päritolu
Juba egiptlased kutsusid aaloet „surematuse taimeks“. Aaloe kuulub kaktuseliste sugukonda ning see kasvab kuivas kliimas – Aafrikas, Aasias, Euroopas ja Ameerikas. Samuti leiab seda osades India piirkondades.
Aaloe kasulikud omadused!
- Leevendab päikesepõletust
- Toimib niisutajana
- Ravib aknet
- Võitleb vananemisega
- Vähendab venitusarme
- Toitainete rikas – tervisele kasulik
- Hoiab seedetegevust korras
Aaloe kasvab kuivas kliimas – Aafrikas, Aasias, Euroopas ja Ameerikas. Samuti leiab seda osades India piirkondades.
Millist osa taimest tegelikult kasutatakse?
Aaloe lehed eritavad selget geeli, mida saab kasutada haavade paranemiseks ja naha pehmendamiseks. Samuti kasutatakse seda naha infektsioonide, tsüstide, diabeedi, ekseemi, genitaalherpese, kõõma, psoriaasi, gangrenoosse haavandi, nahavähi ravimiseks.
Iga aaloeleht koosneb kolmest kihist:
- Sisemine kiht: selge/puhas geel, mis sisaldab 99% vett ning ülejäänud on aminohapped, lipiidid, vitamiinid, glükomannaanid, steroolid.
- Keskmine kiht: sisaldab kibedat kollast mahla ning koosneb antrakinoonist ja glükosiidi.
- Välimine kiht: koosneb 15-20 rakust, mida kutsutakse kooreks on kui kaitsefunktsioon ja see sünteesib süsivesikuid ja proteiine. Koore sees on juhtkimp, mis vastutavad vee ja tärklise transpordi eest.
Aaloe koostisosad
Aaloel on 75 aktiivsest koostisosa: vitamiinid, ensüümid, mineraalid, suhkrud, ligniin, saponiin, salitsüülhapped ja aminohapped.
- Vitamiinid: Sisaldab A-, C- ja E-vitamiini, mis on antioksündandid. Samuti sisaldab see B12-vitamiini, foolhapet ja koliini. Antioksündant neutraliseerib vabad radikaalid.
- Ensüümid: See sisaldab 8 ensüümi, mis aitavad lõhustada suhkruid ja rasvu. Bradükiniin aitab vähendada põletikku.
- Mineraalid: Need on vajalikud mitmete ensüümisüsteemide õigeks funktsioneerimiseks.
- Suhkrud: Mono- ja polüsahhariidid, mis tugevdavad immuunsüsteemi.
- Antrakinoonid: 12 antrakinooni, mis on keemilised ühendid tuntud kui lahtistina. Aloiin ja emodiin toimivad nagu valuvaigistid – antibakteriaalsed ja viirusevastased.
- Rasvhapped: 4 steroidi, millel on põletikuvastased omadusel ja lupeool on antiseptiliste ja valuvaigistava toimega.
- Hormoonid: Aitavad haavadel paraneda ning on põletikuvastaste omadustega.
Aaloet kasutatakse naha infektsioonide, tsüstide, diabeedi, ekseemi, genitaalherpese, kõõma, psoriaasi, gangrenoosse haavandi, nahavähi ravimiseks.
Kas aaloe tugevdab immuunsüsteemi?
Aaloe on naturaalne viis mürkide väljutamiseks. See aitab kehal vabaneda kahjulikest kemikaalidest ja mürkidest. Kasutades aaloed järjekindlalt, aitab see puhastada seede- ja vereringesüsteemi, mis aitab immuunsüsteemil veelgi tõhusamalt võidelda infektsioonidega ja tappa baktereid.
Kas aaloe on vananemisvastase toimega?
Eemaldades organismist mürgid, ei tugevda see mitte ainult immuunsüsteemi, vaid eemaldab ka toksiinid, mis põhjustavad enneaegset vananemist. Aaloe on suurepärane niisutaja, sest suudab läbida nahakihid. Aaloe mõjub ka kudesid pinguldavana ehk nahk on rohkem pingul ning ei lase kortsudel kergesti tekkida. Lisaks vananemise ennetamisele on see ka ideaalne naha puhastaja – eemaldab surnud naharakud ja jätab naha palju pehmemaks ja sildamaks.
Kodune näomask akne leevendamiseks!
Retsept:
- 1 spl aaloe geeli
- 1 spl mett
Valmistamisjuhend: Sega omavahel koostisosad ja kanna probleemsele piirkonnale. Lase maskil mõjuda umbes 20-25 minutit ning loputa sooja veega.
Kas seda maskisegu võib ka süüa?
Jah! Segu parandab immuunsüsteemi ning leevendab allergiaid. Tarbides veidike aaloed aitab see seedesüsteemi häirete puhul alates ärritunud soole sündroomist kuni reflukshaiguseni välja. Siiski tasuks olla veidike ettevaatlik kogusega, sest liiga palju pole organismile hea.
Aaloe mõjub ka kudesid pinguldavana ehk nahk on rohkem pingul ning ei lase kortsudel kergesti tekkida.
Loodusel on meile palju pakkuda ning aaloe on üheks selleks suurepäraseks tõestuseks.
Igapäevane hooldus väsinud jalgadele
Me veedame palju aega jalgadel seistes ning paljude inimeste amet lausa nõuab seda. Sellise koormusega on jalad väsinud ja võib esineda turset. Sagedaseks probleemiks on ka kuivad ja lõhenenud kannad. Kuidas igapäevaselt oma jalgu hooldada ning tunda end…
Vaarikaseemneõli – sinu pere uus lemmiktoode!
Nahk on meie kõige suurem organ ning kõik me soovime, et nahk oleks niisutatud, särav, sile ja siidine – see on hea enesetunde alus. Päikesepaisteliste ilmadega…