Sügisele vastu tervemate ja kaunimate juustega!
Sügisele vastu tervemate ja kaunimate juustega!
Autor: Sandra
Kas su juuksed on pleekinud ja kuivad?
2018. aasta suvi on olnud meeletult kaunis ning väheste rannailmade pärast sel aastal väga nuriseda ei saa. Me armastame päikest, sest see on D-vitamiini allikas ja annab kauni jume ning me armastame merd, kus on mõnus end kuumal suvepäeval jahutada, kuid nagu öeldakse – ei ole head ilma halvata. Päike pleegitab ja muudab juuksed palju heledamaks, soolane merevesi kuivatab. Kuidas aga minna sügisele vastu tervemate ja kaunimate kiharatega?
Kas sügisel peaks šampooni vahetama?
Suvel puutuvad meie juuksed palju kokku päikesekreemi ja liivaga, mis põhjustavad rasuseid, nõrgenenud juuksejuuri. Et sügisele vastu minna puhaste juuste ja terve peanahaga tuleks üks kord nädalas (umbes iga kahe nädala tagant) kasutada sügavpuhastavat šampooni, et peanahk saaks vabaneda kõigest ebavajalikust. Kuna aga sügavpuhastavad šampoonid eemaldavad ka loomuliku ja vajaliku rasukihi, siis ei tohiks kindlasti seda kasutada rohkem kui 2 korda kuus. Kindlasti tasuks ka juukseotsi piirata, sest päike, liiv, soolane merevesi ja nahahooldustooted on teinud oma töö – kuivad ja katkised juukseotsad. Igapäevaselt on soovituslik kasutada nahasõbralikke šampoone, et tagada terve, niisutatud ja puhas peanahk.
Igapäevaselt on soovituslik kasutada nahasõbralikke šampoone, et tagada terve, niisutatud ja puhas peanahk.
Juuksed vajavad niisutamist!
Sügisel veedame me paratamatult rohkem aega kodus ning saame rohkem aega iseendale pühendada. Et saavutada terved, säravad ja silmapaistvalt kaunid juuksed on vaja aega ja pühendumist. Kindlasti tuleks tähelepanu pöörata sellele, et juuksed ei muutuks jahedamate ilmadega kuivaks ega tekiks ebameeldivat peasügelust ja kõõma. Sama kehtib ka naha puhul – külmade ilmadega muutub meie nahk palju kuivemaks ning vajab rohkem niisutamist. Niiskus ja jahedam ilm võivad muuta juuksed kahuseks. Poelettidelt leiame me mitmesuguseid juuksepalsameid- ja maske, mis sisaldavad puuvilju jms. Kui suur on aga tegelikult nende sisaldus toodetes? Ilmselgelt oleks puuviljadest ise valmistatud mask palju tõhusam ja naturaalsem, sest sageli sisaldavad juuksehooldustooted veel palju muid aineid, millest kõik pole sugugi kasulikud. Pärast šampooniga pesemist tuleks kasutada palsamit, mis toidaks ja niisutaks. AESTI looduslik turbapalsam on selleks ideaalne, sest see muudab juuksed pehmeks, tugevaks ja kergesti kammitavaks ning siledad juuksed on garanteeritud. Lisaks sellele oleme välja valinud eriti mõnusad retseptid loodusliku juuksemaskide valmistamiseks, mida tasub kindlasti katsetada. Kui aga kodus väga tihti ise puu- ja juurviljadega tegeleda ei viitsi, siis Kokose palsam/mask brokoliõliga on väga vitamiini- ja mineraalirikas.
AESTI looduslik turbapalsam on ideaalne, sest see muudab juuksed pehmeks, tugevaks ja kergesti kammitavaks ning siledad juuksed on garanteeritud.
Hellita juukseid orgaaniliste õlide ja seerumitega!
Lisaks maskidele on ideaalsed niisutajad looduslikud õlid. Väga paljude lemmikuks on just argaaniaõli, mida kutsutakse ka õlide kuningaks. Lisaks suurepärasele juukseõlile on see ka võrratu keha-, käte- ja näoniisutaja. Positiivne on see, et see sobib ka õrnale ja tundlikule nahale, beebidele ja rasedatele. Lisaks looduslikele õlidele on olemas ka seerumid. Evolve Organic Beauty Nourishing Hair Elixir koosneb orgaanilisest argaaniaõlist, baobabi õlist ja Tahiti Monoi õlist, mille tulemusena on juuksed uskumatult pehmed ja siidised.
Väga paljude lemmikuks on just argaaniaõli, mida kutsutakse ka õlide kuningaks. Lisaks suurepärasele juukseõlile on see ka võrratu keha-, käte- ja näoniisutaja.
Miks peaks aaloed ka juuksehoolduses kasutama?
Kas teadsid, et aaloe ergutab juuksekasvu, parandab nende seisukorda, leevendab ärritunud peanahka ja niisutab ning pehmendab? Lisaks sellele on aaloel looduslikud rahustavad ja niisutavad omadused, aitab päikesepõletatud nahal paraneda kiiremini ning leevendab ka teisi nahakahjustusi, ekseemi, psoriaasi, aknet, arme ja paljusid muid nahaärritusi ning ebamugavustunnet. Meie e-poest leiad kaks imelist aaloespreid: Oma Soothing Aloe Mist ja HOIA aaloesprei. Mille poolest need erinevad? Oma Soothing Aloe mist sisaldab ka lisaks aaloele piparmündiõli ja lavendliõli. Piparmünt on suurepärane jahutusaine ning samal ajal ka rahustav. Lavendel on aga põletikuvastase toimega.
Aaloe ergutab juuksekasvu, parandab nende seisukorda, leevendab ärritunud peanahka ja niisutab ning pehmendab.
Roosivesi on enamat kui näo värskendaja!
Kas sa kasutad näo värskendamiseks roosivett? Tubli, kuid lisaks näol kasutamisele on sellel veel palju imelisi kasutusviise! Orgaaniline roosivesi niisutab, värskendab, toniseerib ja pehmendab nahka, aitab säilitada naha PH-taset, rahustab põletikulist ja põlenud nahka, leevendab ka aknet. Samuti on sel nahka tugevdav toime, aitab siluda kortse, ühtlustada jumet ja uuendada naharakke.
Kellele on roosivesi mõeldud? Absoluutselt kõikidele nahatüüpidele, ka kuivale ja küpsele!
Kas sa oled kasutanud seda juustel? Sa peaksid seda kindlasti proovima, sest see annab juustele sära, pehmendab ja niisutab su kauneid kiharaid.
Kas see on lastele ohutu? Jah – see on sinu väikesele printsessile suurepärane alternatiiv esimesele lõhnaõlile!
Lisaks kõigele sellele võid sa roosivett kasutada ka pingete ja stressi maandamiseks vannivees, savimaskide kokku segamiseks ja beebide naha puhastamiseks!
Orgaaniline roosivesi annab juustele sära, pehmendab ja niisutab su kauneid kiharaid.
Niiskus ja jahedam ilm võivad muuta juuksed kahuseks ja kui oled harjunud enda kiharaid sirgendama, siis sel aastaajal on see natuke keerulisem, sest tihtipeale saab niiskus võitu ja siledate sirgete kiharate asemel on kergelt lokkis juuksed. Ehk oleks viimane aeg hakata õppima vahvaid punutisi, et külm periood üle elada? Kindlasti on niisutamine väga oluline – erinevad maskid, õlid ja orgaanilised aaloe- ja roosivesi tagavad piisava niisutuse peanahal ja juustel. Sügis on imeline aastaaeg nautimaks aiasaaduste mitmekülgseid kasutusvaldkondi, pühendada iseendale rohkem aega ja alustada looduse- ja nahasõbralikuma eluviisiga.
Aaloe – üks vanimaid ja tuntumaid ravimtaimi
Tõenäoliselt vastaksid inimesed justkui ühest suust „päikesepõletuse leevendamiseks“, sest seda õpetatakse meile juba lapsena. Tegelikult on aga aaloel veel mitmeid kasulikke omadusi, mida paljud meist ei tea. Aaloe on üks vanimaid ravimeid…
Kuidas turgutada juukseid puu- ja köögiviljadega?
Naturaalne puuviljahooldus aitab kiirelt ellu äratada, tugevdada, niisutada ja taastata nõrgenenud juuksed. Juuksemaskides on kõige kasulikumad koostisosad: õunad, virsikud, banaanid, avokaadod, maasikad, sidrunid, kiivid, greibid…