Alates 75€ sisselogitud kasutajatele tasuta transport + kingitus

Looduslikult puhtad ja terved juuksed!

Back to Ajakiri

Looduslikult puhtad ja terved juuksed!

Looduslikult puhtad ja terved juuksed!

Autor: Sandra

Millega pesed juukseid Sina?

Dr. Bronner’si seebid on populaarsed juba üle kogu maailma. Vedelseepidel on vähemalt 18 erinevat kasutamisviisi ehk üks toode asendab väga paljusid ja see tähendab seda, et me ei pea tegema liigseid kulutusi. Kas teadsid, et Dr. Bronner’si seepidega (jah, nii vedelseepidega kui ka tahketega) saab pesta ka juukseid? On aeg jätta hüvasti hirmuga, et looduslikud seebid ei sobi juuste pesemiseks!

Väga paljud inimesed on enda kosmeetikakotisisu vahetanud looduslike ja puhaste toodete vastu välja, kuid juuksehooldustooted on endiselt nahka ärritavad keemiapommid. Ei tohi unustada, et kui peseme juukseid tavašampoonidega, mille koostis ei ole 100% naturaalne, satuvad need ained ka paratamatult meie kehale. Jah, Sulle sobiva naturaalse šampooni leidmine võib veidike aega võtta, kuid see on kindlasti seda väärt, et leevendada ja loomulikult ka ennetada naha- ja juusteprobleeme.

Mida tasub teada enne Dr. Bronner’si toodete kasutamist juustel?

Alustame ühest kõige tähtsamat punktist – kui pesed juukseid Dr. Bronner’si toodetega, siis pead juukseid pärast loputama lahjendatud orgaanilise õunasiidriäädikaga! Naturaalsed Dr. Bronner’si seebid puhastavad ideaalselt juukseid ja peanahka, kuid võivad jätta ka kergelt sassis ja tuhmi tulemuse. Miks see nii on? Juuksed on kihilised – rakud paiknevad üksteise otsas nagu katuselaastud. Seebiga pesemine n-ö ärritab neid kihte, kuid õunasiidriäädikaga loputamine lahendab probleemi väga kenasti – juuksekarva kihid lähevad kenasti tagasi üksteise peale ja tulemuseks on siidiselt pehmed juuksed. Siiski ei ole aga kõikidel inimestel see ühtemoodi ning piisab vaid seebiga pesemisest. Osad inimesed eelistavad kasutada seepi koos kookospiimaga, et pärast pesemist ei oleks vajadust eraldi õunasiidriäädikaga loputamise järgi.

See on põhiline protseduur, kuidas Dr. Bronner’si seepe juuste pesemisel kasutada, kuid kui Sinule need viisid ei peaks siiski sobima, loe kindlasti meie järgmisi soovitusi:

Tavašampoonid ja palsamid sisaldavad üldjuhul silikoone ja vahasid, mis katavad juuksekarva ja jätavad väga siidise tunde, kuid tegelikult juuksekarva kasulike ainetega ei rikasta. Kui alustad Dr. Bronner’si seepide kasutamist, siis vajavad sinu juuksed tõenäoliselt kohanemiseks aega, umbes 2 kuni 4 nädalat. Esialgu võivad juuksed tunduda tavalisest rasusemad, kuid paari nädala möödudes võib tekkida hoopis kuiv efekt. Siiski on juuksetüüpe, mis võtavad kohe Dr. Bronner’si tooted n-ö omaks.

Ei tohi unustada, et kui peseme juukseid tavašampoonidega, mille koostis ei ole 100% naturaalne, satuvad need ained ka paratamatult meie kehale.

Millist seepi peaksin juuste pesemiseks kasutama?

Ei ole ainult ühte kindlat soovitust, sest juuksetüübid ja vee seisundid on erinevad. Siiski jagame üldisi soovitusi sobiva seebi valimiseks:

Castile-soap ehk vedelseebid

Dr. Bronner’si vedelseebid on väga multifunktsionaalsed – sellel on vähemalt 18 erinevat kasutusviisi. Kuna Dr. Bronner’si vedelseebid on siiski kontsentraadid, siis peaks neid enne kasutamist lahjendama. Loe lähemalt Castile Soapist siit. Vali täpselt sulle sobiv lõhn: teepuu, piparmünt, lavendel, tsitrus-apelsin või hoopis lõhnatu (beebidele sobilik seep). On vaid üks erinevus – beebidele mõeldud lõhnatu seep sisaldab topeltkoguses oliiviõli.

Castile Bar Soap ehk tahke seep

Tahked seebid pakuvad juuste pesemisel mõningaid eeliseid. Näiteks lisatakse pärast kookos-, palmi- ja oliiviõli seebiks muutmist veel kanepi- ja jojoobiõli. See tähendab seda, et kanepi- ja jojoobiõli säilivad seebis õlina mitte seebina, mis muudab tahke seebi veelgi niisutavamaks võrreldes vedelseepidega. See variant sobib paksudele või kuivadele juuksetüüpidele.
Tahked seebid on eelistatumad ka kareda vee tingimuste korral, sest kare vesi on seebile karm, kuna vees sisalduvad mineraalid lõhuvad seepi ja võivad viia seebi kogunemisele ja jääkidele juustes. Tootjad ei ole 100% kindlad, miks see nii võib olla, et tahked seebid aitavad vältida sellist probleemi, kuid arvavad, et see võib nii olla just koostisesse lisatud soolade pärast.

Orgaaniline suhkruseep

Absoluutselt ideaalsed juuste pesemiseks! Seebi baasiks on castile soap ehk vedelseep, kuhu lisatakse orgaanilist sahharoosi ja orgaanilist viinamarjamahla. Suhkur toimib nagu naturaalne niiskusesäilitaja. See sobib kõikidele juuksetüüpidele, kuid eriti sobilik paksudele ja kuivadele juustele.

Millise Dr. Bronner'si seebiga eelistad Sina juukseid pesta: vedelseebi, tahke seebi või hoopis suhkruseebiga?

Kui palju peaks seepi kasutama?

Kogus sõltub tegelikult juuksetüübist, kuid jagame teiega põhilisi soovitusi doseerimiseks. Tasub teada, et seepi lahjendades garanteerime selle, et seep puhastab peanahka ühtlaselt.

Vedelseebi puhul võid doseerida näiteks järgmiselt: pool supilusikatäit seepi otse peanahale või lahjenda pool supilusikatäit seepi tassis, kus võib olla pool vesi.

Tahke seep aja käte vahel vahule ja kanna otse peanahale.

Suhkruseepi on väga lihtne kasutada – pumpa veidike seepi peopesale ja kanna peanahale.

Kas Sina kasutad juuksemaski?

Niisutamine on väga oluline – eriti just kuivade, lokkis või krussis juuste puhul. Mida läheb vaja ühe toitaineterikka juuksemaski valmistamiseks? Dr. Bronner’si soovitus on näiteks kasutada kookosõli, oliiviõli, aaloed, mett, avokaadot, banaani ja õunasiidriäädikat. Kanna segu juustesse ja lase 15-20 minutit mõjuda, seejärel loputa juuksed. Niisutamise vajadus sõltub täiesti juuste vajadusest, kuid umbes nädala ja kuu vahele jääv aeg oleks ideaalne.

Kas vee seisund mõjutab juuste puhtust?

Veekaredus/pehmus mõjutavad loomulikult keha ja juukseid ja toodete efektiivsust, mida kasutad. Üldisemalt võib öelda, et kare vesi tekitab Dr. Bronner’si seepide puhul rohkem probleeme, sest vees sisalduvad mineraalid võivad reageerida seebiga ja muuta selle vähem efektiivseks. Mida teha? Vee pehmendamine on hea lahendus, kuid tihti võib osutuda liiga kulukaks, kui kogu majapidamises vastav süsteem paigaldada. Siiski on olemas vett pehmendavad dušiotsikud. Heaks nipiks on ka see, kui seepi lahjendades kasutad destilleeritud vett.

Tasub teada, et seepi lahjendades garanteerime selle, et seep puhastab ühtlaselt peanahka.

Rasused juuksed

Kui sa oled nn. üleminekuperioodil ja juuksed on ikkagi Sinu jaoks liiga rasused, siis ära anna veel alla, sest mingil hetkel peaksid juuksed saavutama enda naturaalse tasakaalu. See on seda ootamist väärt! Kui pead ikkagi juba nädalaid rutiinist kenasti kinni ning juuksed on endiselt väga rasused, siis proovi järgmisi nippe:

  • Sega seebile juurde söögisoodat.
  • Masseeri juukseid pestes peanahka tugevalt, kuid mitte liiga jõuliselt.

Juuksed on ikkagi liiga vahased või seep kogunenud juustesse?

Kui oled endiselt üleminekuperioodil, võib vahane tulemus olla tingitud seebi kogunemisest juustesse. Sellisel juhul harja juukseid tiheda juukseharjaga.

Kui Sul on kodus kare vesi, siis võib seep reageerida mineraalidega, mis põhjendab vahaefekti juustel. Sellisel juhul kasuta dušiotsikut, mis muudab vee pehmemaks või hoopis tahket seepi, mis sobib võrreldes vedelseebiga rohkem kareda veega.

Proovi ka järgmist nippi:

  • Kasuta pärast juuste pesemist õunasiidriäädikat. Ning pärast seda soovi korral ka söögisoodapastat, et muuta juuksed klaarimaks.

Kui Sul on kodus kare vesi, siis võib seep reageerida mineraalidega, mis põhjendab vahaefekti juustel.

Kuivad ja haprad juuksed

Kui Dr. Bronner’si seebiga pestes tunned ikka, et juuksed on kuivad, siis peaksid tihemini pakkuma juustele sügavniisutavat hoolitsust. Kui siiski on juuksed kuivad, proovi muuta seebi ja loputamise vahekorda ehk seepi kasuta pesemisel vähem ja õunasiidriäädikat rohkem.

Mõned soovitused:

  • Kasuta vähem seepi või jäta seep üldse ära ning kasuta selle asemel ainult õunasiidriäädikat. Äädikal või sidrunimahlal on väga head puhastavad omadused ning asendavad seepi ideaalselt.
  • Pese juukseid harvemini või lihtsalt vahel loputa ainult veega juuksed üle.
  • Lisa seebile kookospiima, et saavutada lisaniisutus.
  • Kui juuksed on pärast pesemist kuivanud, siis kanna juustele väikene kogus orgaanilist kookosõli.

Kuiv ja sügelev peanahk

Sügelevat peanahka võivad põhjustada väga erinevad tegurid ja see tähendab ka erinevat lähenemist. Kui sügelevat peanahka saab seostada kuivade juustega (mitte rasuste või kõõmaga), siis ole kindel, et niisutad piisavalt tihti enda peanahka.

Mõned soovitused:

  • Lahjenda seepi õunasiidriäädikaga.
  • Kanna peanahale orgaanilist aaloed ning lase sel mõjuda umbes 15 minutit, seejärel loputa jaheda veega. Aaloe niisutab peanahka ja aitab leevendada ka sügelust.
  • Juuste pesemispäevade vahepeal loputa juukseid lihtsalt veega.

 

Head nipid ja retseptid juuste pesemiseks Dr. Bronner’si loojatelt.

Kui sügelevat peanahka saab seostada kuivade juustega (mitte rasuste või kõõmaga), siis ole kindel, et niisutad piisavalt tihti enda peanahka.

Meie juuksed peegeldavad meie eluviise – kuidas me toitume, mida me enda nahal kasutame. Mida vanemaks me saame, seda elutumaks meie juuksed muutuvad, kuid seda kõike saab ennetada, kui hoiame enda peanaha puhta ja tervena juuksehooldustoodetega, mis on 100% puhtad ja sisaldavad koostisosi, mis parandavad meie peanaha tervist ja ei koorma kahjulike ainetega. Dr. Bronner’si seebid teevad Sinu elu 18 korda lihtsamaks – miks siis mitte proovida?

 

Juunikuu kingituse kampaania: ostes vähemalt 2 Dr. Bronner’si toodet saate kingitusena kaasa HEAL EARTH Citrus-Orange 60ml vedelseebi! 

Hüaluroonhape – multifunktsionaalne ning eluliselt vajalik aine

Naha vananedes väheneb ka võime säilitada nahas niiskust, mille tulemusena kaotab nahk oma sära ja elastsuse, tekivad kortsud. See on piisavaks põhjuseks, miks peaks turgutama enda nahka…

Kauni ja terve naha saavutamiseks on vaja pühendumist

Sageli on inimesed arvamusel, et alles 30. eluaastates peab hakkama tähelepanu pöörama näohooldusele, mis aitaks ennetada enneaegset vananemist. Tegelikult algab nahas kollageeni vähenemine juba 20. eluaastates. Naha välimust mõjutavad väga paljud faktorid alustades kosmeetikatoodetest kuni…

Share this post

Back to Ajakiri