Toodete test – Oma näoõlid
Oma näoõlid – oliivi skvalaan ja kibuvitsamarjaõli
Autor: GreenWonderlandAlice
Kuidas sobiv näoõli valida?
Sügisel ja talvel vajab nahk rohkem välispidist toetust ja selleks on väga hea kasutada erinevaid näoõlisid. Käesolevas artiklis tuleb juttu kahest Oma brändi näoõlist, mida on võimalik Pure Cosmetics veebipoest endale soetada. Nii nagu inimesed on erinevad, on ka erinevad õlid omanäolised ja mis sobib ühele, ei pruugi sobida teisele. Endale sobiva näoõli leidmiseks, tuleks kindlasti oma nahatüüpi teada. Sellised õlid, mis on mingi omaduse poolest nahale hästi ära tuntavad, sobivad enamasti olenemata nahatüübist igaühele. Näiteks jojoba õli on oma olemuselt väga sarnane näonaha oma rasuga, sestap sobib kõigile kasutamiseks. Mõni õli võib jälle spetsiifilisem olla ja ei pruugi igale nahatüübile sobida. Järgmisena kirjeldan allpool proovitud näoõlisid ja kirjelduse lõppu lisan oma „hinde“ (1 – madalaim, 5 – kõrgeim).
Sügisel ja talvel vajab nahk rohkem välispidist toetust ja selleks on väga hea kasutada erinevaid näoõlisid.
Oma külmpressitud Oliivi Skvalaan
Oma külmpressitud oliivi skvalaan on läbipaistev õli. Proovisin skvalaani nii kuivale kui ka niiskele nahale ja ilmselt olen üks paljudest, kellel imenduvad õlid oluliselt paremini just viimasel moel. Kuivale nahale määrides jätab skvalaan naha ebameeldivalt läikima ja see ei imendu sisse isegi mitte pikema aja jooksul. Küll aga imendub see hästi, kui saab nahale kantud kohe pärast näopesu või toniseerimist. Olen igal kasutuskorral kasutanud 3 tilka, mille tilgutan pipetiga otse näole (1tilk otsmikule, 1 tilk mõlemale põsele) ja seejärel toote ilusti sisse masseerinud. Seejärel olen oodanud 10 minutit ja järgmise kihina kandnud peale veel lemmiku näokreemi. Mõne jaoks ehk töötab ka õli üksinda piisava niisutajana, aga mina olen harjunud näoõlisid seerumina kasutama, mis tähendab, et tuleb veel lisaks kasutada ka näokreemi. Viimane aitab skvalaanil veel paremini imenduda ja minu näitel saab nahk just parasjagu niisutatud. Kuna olen mineraalkosmeetika kasutaja, siis selline topeltniisutus on ülioluline, et nahk mineraalpuudri all liigselt kuivaks ei muutuks (mineraalid imavad niiskust enda külge). Hea on selle toote juures asjaolu, et see ei ummista nahka ja laseb sel kenasti hingata ja samal ajal loob kaitse keskkonnamõjude vastu. Julgen seda toodet soovitada igaühele, kes lõhna osas liiga valiv ei ole. Oma konsistentsi ja omaduste poolest peaks see õli sobima igale nahatüübile, kuna inimese organism toodab ise väga ligilähedast süsivesinikku! Hinne 3
"Hea on selle toote juures asjaolu, et see ei ummista nahka ja laseb sel kenasti hingata ja samal ajal loob kaitse keskkonnamõjude vastu."
Oma külmpressitud Kibuvitsaseemneõli
Oma külmpressitud kibuvitsamarjaõli on ilus oranžikas õli, mis praktiliselt ei lõhna. Väga terava lõhnatajuga inimene ehk tabab mingi lõhna, kuid see on sellisel juhul tõesti vaid aimatav. Kibuvitsamarjaõli on minu hinnangul veidi tihedam/paksem, kui skvalaan ja seetõttu olen seda kasutanud õhtuti, pärast toniseerimist ja enne näokreemi peale kandmist. Kuna tegemist on õliga, siis imendumisega on sama lugu, mis skvalaani puhul ehk et toode imendub paremini niiskel nahal. Ka selle õli puhul kasutan 3 tilka otse näole, masseerin sisse ja lasen imenduda 10 minutit ning alles siis kannan nahale öökreemi. Tundub, et seda on palju, aga tegelikkus on see, et hommikul ei ole ebameeldivat õlikihti näos, nahk on hoopis ilus ja särav. Minu kombineeritud tundliku naha puhul on kibuvitsaseemneõli täiesti ideaalne kaaslane sügis- ja talvisel perioodil. Kuna olen seerumite ja õlidega küllaltki harjunud, siis tunnen, et ilma nende toodete kasutamiseta jääks mu nahk jahedamal perioodil ilmselt hätta. Kõik, kes on mineraalkosmeetika kasutajad ilmselt teavad, kui oluline on põhjalik naha niisutamine enne mineraalpuudri peale kandmist.
"Oma kibuvitsaseemneõli võiks kodus olla kõigil inimestel! Kes ei soovi seda näole kasutada, saab seda näiteks kandade, küünarnukkide ja põlvede pehmendamiseks kasutada."
Oma kibuvitsamarjaõli võiks kodus olla kõigil inimestel! Kes ei soovi seda näole kasutada, saab seda näiteks kandade, küünarnukkide ja põlvede pehmendamiseks kasutada. Toode sobib imehästi ka baasõliks, et lahjendada eeterlikke õlisid. Väga vajalik on see ka kodudes, kus kasvavad väikesed lapsed. Nende tundliku naha puhul ollakse veel eriti valivad, mida kasutada ja mida mitte. See õli sobib väga hästi väikeste põskede kaitsmiseks tuulekülma eest. Olen kibuvitsaseemneõli suur fänn juba varasemast ja tellisin alati oma varud välismaalt, kuid nüüd ei pea ma seda enam tegema, sest Oma brändi kibuvitsaseemneõli on tulnud, et jääda! Hinne 5
Autor: GreenWonderlandAlice
Milleks mulle huulepalsam ja kuidas õige välja valida?
Huulepalsam on kahtlemata selline toode, mida igaüks vajalikuks ei pea. Mis siis nende huultega ikka juhtub, kui huulepalsamit ei kasuta. Ega ei juhtugi muud, kui et mingitel perioodidel aastas võivad huuled krobelisemad ja katkisemad olla. Enamasti on sellised perioodid talvel, kui pakane paugub ning suvel, kui päike…
Toodete test – higistamine ja looduslikud abivahendid
Higistamine on teema, mis puudutab nii mehi kui naisi. Minu sees on selle teemaga seoses olnud mitmeid tundeid. Kui ma teismelisena avastasin, et higistan, tekitas see minus piinlikkust…