Mida tegelikult tähendab hüpoallergeenne kosmeetika?
Mida tegelikult tähendab hüpoallergeenne kosmeetika?
Autor: Sandra
Mida tähendab hüpoallergeenne kosmeetika?
Hüpoallergeensed kosmeetikatooted tekitavad vähem allergilisi reaktsioone kui tavalised kosmeetikatooted. On jõutud arvamuseni, et hüpoallergeensed tooted on õrnemad nende inimeste nahale, kellel on ülitundlik või normaalne nahk. Siiski ei saa kunagi 100% kindel olla, et toode ei tekita allergilist reaktsiooni.
Hüpoallergeenne kosmeetika kõlab väga turvaliselt, kuid tegelikult pole ametlikult sellele määratud kindlaid kriteeriumeid ning tootja valib ise, mida ta selle all täpselt mõtleb. Kindlasti ei tähenda hüpoallergeenne seda, et see on sobilik absoluutselt igale nahatüübile ning et see ei tekita 100% kindlusega allergilist reaktsiooni. Lisaks sellele saab tootja väga lihtsalt märkida selle oma toodetele. Siiski – millised kahjulikud koostisosad tekitavad kõige enam allergilisi reaktsioone?
Lõhnaained (Fragrances)
Need on kõige enam allergiat tekitavad ained. Isegi kui tootele on märgitud “lõhnastamata”, on sinna need lisatud, et varjata naturaalset koostise lõhna. Allergilne reaktsioon võib esineda paistetusena, sügelusena ning ei ole ka välistatud olukord, kus silmadel tekib väga tugev paistetus. Nende kõrvalmõjude vältimiseks tuleks otsida toodete etikettidelt “ei ole lisatud lõhnaaineid”.
Metallid (plii, areen, elavhõbe, alumiinium, raud jt)
Kahjulikud ained, mis võivad tekitada terviseprobleeme, immuun- ja närvisüsteemi mürgisust, hormonaalseid muutusi jne. Osad metallid funktsioneerivad värviainetena. Näiteks on rauaoksiidid tavalised värvained lauvärvides, põsepunades ning peitepulkades jms. Mõned alumiiniumi ühendid on värvaineteks huuleläigetes, huulepulkades ning küünelakkides.
Isegi kui tootele on märgitud "lõhnastamata", on sinna need lisatud, et varjata naturaalset koostise lõhna.
Glükoolhape (Glycolic Acid)
Selle happe osakesed on nii väikesed, et need tungivad läbi naha väga hästi, kuid see ei pruugi nahale olla kasulik, ärritades nahka selle tugeval sisse tungimisel. Selle tulemusena tekib punetus ja kuivus.
Sulfaadid (Sulfates)
Leidub erinevates puhastustoodetes ja šampoonides ning need põhjustavad punetust ja kuivust eriti just tundlikul ning ekseemiohuga nahal.
Säilitusained, parabeenid (Preservatives, parabens)
Aitavad ennetada bakterite kogumist ehk tooted säilivad kauem, kuid säilitusainete tõttu võib tekkida ka allergiline reaktsioon – paistetus või lööve.
Säilitusainete (parabeenide) tõttu võib tekkida allergiline reaktsioon - paistetus või lööve!
Alumiinium (Aluminium)
Leidub põhiliselt deodorantides ja antiperspirantides, sest see aitab vähendada higistamist. Alumiinium võib põhjustada punetust, sügelust ja isegi paistetust.
Mineraalõlid
Mineraalõli on värvitu ja lõhnatu õli, mis on valmistatud petrooleumist – saadud kõrvalsaadusena petrooleumist, millest valmistatakse kütust. Seda kasutatakse ihupiimades, kreemides, võietes ning kosmeetikas. Mineraalõli võib ummistada poore ning tõsta akne ning vistrikute teket. See ei rikasta nahka toitainetega ega taga nahale niisutust.
Kuidas ennetada allergia teket?
Kui sa arvad, et sinu nahk on tundlik, siis katseta enne toote sobivust! Kanna väike kogus toodet käeseljal ning kui 24 tunni jooksul pole esinenud löövet või punetust, on toode teile sobilik.
Mida teha kui tekib allergia?
Kui peaks siiski esinema ärritust siis peaksite abi saamiseks pöörduma apteekri poole, kes soovitab teile sobivat allergia ravimit. Kui peaks esinema paistetust huultes, keeles või kurgus, esineb raskusi hingamisega või hoopis tõsist löövet, siis otsige kohest arstiabi!
Kanna väike kogus toodet käeseljal ning kui 24 tunni jooksul pole esinenud löövet või punetust, on toode teile sobilik.
Meie, Pure Cosmetics Eesti, hindame naturaalsust, nahasõbralikkust, kvaliteeti ning looduslikku päritolu. Me hoolime oma klientidest ning pakume vaid tooteid, mis on vastavuses meie standardiga.
Pure Cosmetics Eesti tooted ei sisalda kindlasti järgmiseid koostisosi:
- Mineraalõlid
- Raskemetallid
- Parabeenid
- Vismut
- Kunstlikud lõhnaained
- Kunstlikud värvained
- Silikoon
- Palmiõli
- Talk
- BHA ja BHT
- SLS
- Karbamiid
- Ftalaadid
Loe, milliseid kasulikke koostisosi etikettidelt otsida siit!
Soovitused tulevasele emale
Raseduse ajal on oluline jälgida mitmeid igapäevaseid tegevusi, mis võiksid mõjutada lapse tervist. Põhiliselt pööratakse tähelepanu toitumisele, piisavale puhkusele jne. Ei tohiks unustada, et sama oluline on…
Imeline ja asendamatu argaaniaõli
Argaaniaõli kutsutakse Berberi naiste “vedelaks kullaks”, mõnel pool õlide kuningaks ja parimaks looduslikuks vananemisvastaseks vahendiks. Orgaaniline argaaniaõli sobib suurepäraselt kehale ja nöole, kätele ja küüntele, juustele…